Berlinben több mint 200 rendőr kutatott át 13 olyan ingatlant, amelyeket egy terrorista sejt használhatott. Nem ez volt az első rajtaütés a német fővárosban. Két férfit a múlt héten vettek őrizetbe, a gyanú szerint az Iszlám Állam nevű terrorszervezetnek toboroztak harcosokat. „Figyelmünket a támogatói hálózatuk felé fordítottuk. Azok felé az emberek felé, akik kapcsolatban állnak vagy összeköttetésbe kerültek velük. Ezt a további bizonyítékszerzés miatt tettük. A razzia során megtaláltuk a bizonyítékokat: számítógépeket, mobiltelefonokat, amiket meg kell vizsgálnunk. Most pedig a vizsgálatok eredményére várunk” – mondta Martin Steltner ügyész. A hatóságok szerint a múlt héten elfogott muszlim radikálisok nem Németországban terveztek terrortámadást, hanem Szíriában. Az általuk vezetett csoportba törökök és kaukázusiak, köztük csecsenek tartoztak.
Az ausztrál állam emelt a terrorkészültségen, miután a helyi titkosszolgálatok egyeztettek nemzetközi partnereikkel. „Ez a riadó a rendőrségi szektornak szól, és a szövetségi hatóságok iránymutatásai alapján lett bevezetve. A múlt szeptemberben közepesről magasra emelt általános készültséget követi. Ez az emelés az általános veszélykörnyezet és a közelmúltbéli tengerentúli események miatt vált szükségessé, valamint amiatt, hogy Ausztráliában a rendőrök a szélsőségesek célpontjaivá váltak. Ezért ez a változás szükséges és elvárt eredménye a jelenlegi globális környezetnek” – fogalmazott Stephen Brown nyugat-ausztráliai rendőrfőnök. Az ausztrál rendőrség nyilvántartást vezet azokról az ausztrál állampolgárokat, akik az Iszlám Állam oldalán harcoltak, majd hazatértek.
A francia kormány szerdán ismerteti azokat az intézkedéseket, amelyekkel megelőzhetők a párizsihoz hasonló merényletek. „A miniszterelnök dolgozik rajta és szerdán be is mutatja az új intézkedéseket. A dzsihadista mozgalmak megfékezése, a hírszerzésünk megerősítése és a radikális iszlám börtönökben való terjesztésének a megelőzése, valamint az interneten történő tevékenységek megelőzése és jobb nyomon követése a cél” – nyilatkozta Francois Hollande. A francia elnök hangsúlyozta, hogy a terrorizmus elleni fokozott fellépés a radikális muszlimok alapvető alkotmányos jogait sem sértheti.