Kétszáz millió eurós büntetés. Ennyit szabott ki Brüsszel Magyarországra, mert nem hajlandó illegális migránsokat tömegesen beengedni.
Az Orbán-kormány azonban 2 milliárd eurót költött eddig arra a védelmi rendszerre és határzárra, amely megakadályozza, hogy illegálisan senki se jusson be az ország területére. Ezzel Magyarországot és az Európai Uniót is védi.
A Forza Italia egyik politikusa ennek ellenére úgy véli, hogy hazánknak tudomásul kell vennie, hogy az európai döntések minden tagállamra érvényesek. Példaként Rómát hozta fel, mert Olaszországnak is több illegális migrációs útvonalat kell kezelnie.
"Európai elköteleződésre van szükség. A dublini szerződésen túl kell lépni: az újraelosztás kérdése rendkívül fontos azok országok számára, amelyek belépő államnak minősülnek. A Földközi-tenger ugyanis nem pusztán Olaszország, hanem Európa határa is. Ebben a kérdésben pedig végre egy lépést kell tennünk előre" - mondta a képviselő.
A legnagyobb kormánypárt szenátora ugyanakkor másképp látja a kérdést. Lucio Malan szerint olyan megoldást kell találni, ami nem csak Európa vezetésének, hanem a tagországoknak is megfelelő.
Úgy vélem, az Uniónak segítenie kell a tagállamokat olyan politikai döntések végrehajtásában, amelyek ésszerűek és szükségesek. Mindezt azonban csak úgy, hogy közben tiszteletben tartják az egyes tagállamok polgárainak akaratát. A szabályozatlan bevándorlás nem előnyös, sőt káros Magyarországnak és Olaszországnak egyaránt. Emiatt pedig az Európai Uniónak sem jó. Az egyes tagországok politikájába való beavatkozás Brüsszel részéről viszont nem az Európai Unió feladata
– hangsúlyozta sz olasz szenátor.
Az olasz jobboldali pártok többsége egyetért azzal, hogy az Európai Unió alapítói nem úgy képzelték el a közösséget, mint egy központból irányított birodalmat.