2024. 09. 08. Vasárnap Mária, Adrienn napja
Jelenleg a TV-ben:

Hazahúzó

Következik:

Radar ráadás 03:00

Külföld

A hirosimai atomtámadásra emlékeztek

A hirosimai bombázás 74. évfordulója alkalmából ismét több százan gyűltek össze a város emlékparkjában, hogy a II. világháborúban végzett pusztításra emlékezzenek. Az amerikai hadsereg Enola Gay nevű bombázója dobta le a városra az atombombát, amely több százezer ember halálért volt felelős. 1945. augusztus 6-án az emberiség új korszakba lépett. A napot a Béke Világtanács elnöksége 1978-ban az atomfegyverek betiltásáért folyó harc világnapjává nyilvánította.

  • A hirosimai atomtámadásra emlékeztek

Megkondult a harang a hirosimai Béke emlékparkban, majd egy perces néma csenddel emlékeztek az elhunytakra. 74 év telt el azóta, hogy a városra atombombát dobott az Egyesült Államok. Három nappal később Nagaszakit is támadás érte.

A megemlékezésen 90 ország képviselői vettek részt, köztük az amerikai nagykövet is. A koszorúzás után Abe Sindzó miniszterelnök beszédet mondott, amelyben hangsúlyozta, hogy Japán a jövőben hídként fog működni az országok között a nukleáris fegyverek kérdésében.

,,Mi vagyunk az egyetlen ország, amely megtapasztalt egy nukleáris pusztítást, ezért folyamatosan dolgoznunk kell az atomfegyverek nélküli világ megteremtésében. Ez országunk küldetése, amely soha nem fog változni'' - mondta a miniszterelnök.

1945 augusztus 6-án először vetettek be a világon háborús helyzetben atombombát. A Little Boy névre keresztelt szerkezet a földdel tette egyenlővé Hirosima városát.

A támadásban 140 ezren vesztették életüket, 70 ezer ember azonnal, a többiek pedig később a sugárzás okozta betegségek következtében. A kormány rendkívüli mértékben támogatta az újjáépítést. De a lakosok száma csak jóval később 1960-ban érte el újra a háború előtti lélekszámot.

Az atomfegyverek tilalmáról szóló ENSZ egyezményt 2017 júliusában fogadták el 122 tagország támogatásával. Japán azonban mindeddig azért nem fogadta a dokumentumot, mert sem Egyesült Államok sem a többi atomnagyhatalom nem írta azt alá.

HírTV

 

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Svenk – Budapesti Klasszikus Film Maraton + videó

Svenk – Budapesti Klasszikus Film Maraton + videó

Számtalan nagysikerű magyar alkotás született a Pannónia Filmstúdióban, amelyek közül a szeptember 17-én kezdődő Budapesti Klasszikus Film Maratonon igazi gyöngyszemeket is találhatunk majd. A Svenk című műsorunkban részletesen is megismerhetik a kínálatot.
Szélesvásznú történelem: Macskafogó + videó

Szélesvásznú történelem: Macskafogó + videó

Ki ne ismerné és szeretné az 1986-ban bemutatott Macskafogó című rajzfilmet? A Szélesvásznú történelem adásában ezúttal Ternovszky Bélával, az alkotás Kossuth- és Balázs Béla-díjas rendezőjével, valamint a rajzfilmben szereplő Lusta Dick hangját adó Mikó Istvánnal beszélgetünk a film kulisszatitkairól.

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!