A politikus közlése szerint a koronavírus-járvány súlyos kihívások elé állította és állítja az élelmiszerlánc szereplőit a vetőmag-termesztőktől kezdve az állattartókon át az élelmiszerelőállítóig a kereskedőig és a vendéglátósig bezáróan.
Zsigó Róbert az elmúlt hetek eredményeit összefoglalva kiemelve, hazánk élelmiszer-biztonsági rendszere az egyik legjobb és legstabilabb Európában.
E feladatot országos hatáskörrel a termőföldtől az asztalig a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal felügyeli. A hivatal nemcsak azért felel, hogy biztonságos és minőségi élelmiszerek kerüljenek az asztalokra, hanem partnerségre törekszik a vállalkozásokkal
– tette hozzá.
A Nébih oldalán a korona-vírus aloldalon számos tájékoztató található az államtitkár közlése szerint. Kiemelte, itt olyan gyakorlati intézkedéek olvashatók, amelyek alkalmasak arra, hogy a vállalkozások ellássák legfőbb feladataikat.
A Nébih tanácsokat ad a biztonságos üzemeltetés érdekében
- fűzte hozzá.
Zsigó Róbert közlése szerint jól vizsgáztak az áruházláncok és a beszerzés során is biztonságban érezheti magát mindenki.
A politikus arról arról is beszélt, hogy a szeszesitalgyártók átállhattak a fertőtlenítő-gyártásra.
Az élelmiszerbiztonság nem ér véget az üzletekben, sőt a statisztikák alapján a háztartásokban válik sérülékennyé, éppen ezért a Nébih koronavírus-oldalán a vásárlók is tájékozódhatnak. A Magyar Táplálkozástanulmányi Társaság és TÉT Platform közreműködésével pedig a napokban elkészült a legújabb, a fogyasztóknak szóló élelmiszerbiztosnági ajánlás, ami letölthető a Nébih honlapjáról - emelte ki az élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár.
A helyi termelők megsegítése érdekében internetes platformokkal segíti az agrárminisztérium a kapcsolattartást - erről is beszámolt Zsigó Róbert.
HírTV