Varga Mihály emlékeztetett, az elmúlt hetekben valótlan állítások hangzottak el az államháztartás finanszírozásával kapcsolatban, ugyanakkor – folytatta – álságos a kritikákat olyanoktól hallani, aki 2010-re csődbe taszították az országot és a válságot megelőző időszakban is 6-8 százalékos költségvetési hiánnyal kormányoztak.
Sorolta:
- a polgári kormány leszorította az államadósságot
- áttért a fegyelmezett költségvetési gazdálkodásra
- csökkentette az ország kitettségét
- rendbe tette az ország pénzügyeit
Magyarország finanszírozása nem csak az idei, hanem a következő évekre is biztosított, vagyis elegendő forrás áll rendelkezésre az ország működtetésére, a járvány elleni védekezésre, a gazdaság újraindítását szolgáló programok finanszírozására
– emelte ki.
A pénzügyminiszter felhívta rá a figyelmet, a kormány a válsághelyzetben sem a megszorításokkal és adóemelésekkel él, hanem éppen ellenkezőleg. A cél az, hogy mire megérkezik a vakcina a magyar vállalkozások növekedésre kész, versenyképes állapotban legyenek. A magyar államháztartás a forrásokat biztosítani fogja.
A pénzügyminiszter napirend előtti felszólalása:
Kettős mérce a baloldalon
Kettős mérce működik a baloldalon. Ezt Varga Mihály pénzügyminiszter jelentette ki, miután a baloldal célkeresztbe vette a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatóját, miután egy véleménycikket jelentetett meg az Origón. Demeter Szilárd azóta visszavonta cikkét és törölte Facebook-oldalát, ám az ellenzék továbbra is támadja.
A Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója szombaton jelentetett meg egy írást az Origo oldalán, amelyben úgy fogalmazott, hogy „Európa Soros György gázkamrája” illetve, „Soros György a liberális Führer”. Demeter Szilárd végül visszavonta az írást és még a Facebook-oldalát is törölte.
Az ellenzéki pártok viszont célkeresztbe vették a főigazgatót. Bajnai Gordon Demeter eltávolítását követeli a miniszterelnöktől, ugyanezt követeli a DK is. Gyurcsány párt azt írta közleményében: elvárják, hogy Demeter vasárnap estére munkanélküli legyen.
A DK-tól nem áll messze a megfélemlítés. A pártelnök korábban azzal fenyegette meg Vidnyánszky Attilát, a Színház- és Filmművészeti Egyetem kuratóriumi elnökét, hogy ha újra hatalomra kerülnek földönfutóvá teszi.
A főpolgármester is Demeter lemondását követelte közösségi oldalán.
Pedig Karácsony korábban a Hír TV-ben ismerte el, hogy szerinte nem nácizmus zsidó képviselőket listázni.
Az ellenzék úgy követeli Demeter lemondását, hogy korábban simán elfogadták, ha valaki az ő körükből elnézést kért egy-egy korábbi zsidózó kijelentésért.
Például zsidókat kifigurázó viccen nevetett Jakab Péter Jobbik elnök egy miskolci rendezvényen még 2010-ben. Akkor Pörzse Sándor gúnyosan azt mondta, hogy a Rosensteinek nem vehetik el a magyarok helyét. Később Jakab azt is számonkérte, hogy a zsidó elítéltek miért kaphatnak kóser ételt a börtönben.
Újbuda DK-s polgármestere László Imre pedig nem is olyan rég Hitlert éltette az egyik testületi ülésen.
Ám ennek sem lett következménye a baloldalon.
A kutyám majd megveszik amikor a „tetűcsúszdások” elmennek a ház előtt
-így nevezte az izraeli turistákat a jobbikos Bíró László egyik korábbi Facebook- bejegyzésében. Egy másikban pedig Budapestet "Judapestnek" nevezte. A politikus mögé a teljes baloldali és liberális ellenzék is felsorakozott az október 11-i borsodi időközi országgyűlési választáson.
Bíró magyarázkodásba kezdett, majd egy bocsátkérés után jelezte: ő lezártnak tekinti az ügyet.
A DK szerint Bíró László esetében elég volt a bocsánatkérés.
Az ellenzék most is támad
A pénzügyminiszter Parlamenti felszólalásában emlékeztetett, hogy Demeter az eset után azt írta, hogy amit írt az sértheti az áldozatok emlékét – ezzel elismerte a hibáját.
Varga Mihály hangsúlyozta: az ellenzék ebben az ügyben is kettős mércét alkalmaz.
HírTV