Nagy a forgalom az egyik budapesti élményfürdőben: egy-egy nap 2500 vendég is megfordul. Júliustól lehet SZÉP-kártyával fizetni a strandok pénztárainál, a fürdők ebből származó bevétele a nyári főszezonban 66 százalékkal növekedett.
– Jellemzően azok, akik SZÉP-kártya nélkül nem biztos, hogy megengedhetik maguknak a többnapos, vagy akár az egynapos üdüléseket, ők jelennek meg nagyobb számban mind a fürdő, mind a szálloda életében – véli Kiss Szabolcs, a Ramada Resort Aquaworld senior marketingmenedzsere.
A hazai turizmus is jó évet zár, az év első tíz hónapjában 7,7 millió turistát és 20 millió vendégéjszakát regisztráltak, vagyis a forgalom elérte a gazdasági válság előtti szintet. A szakemberek szerint a belföldi turizmus eredményeiben a SZÉP-kártya játszott kulcsszerepet.
„A belföldi turizmus az elmúlt években vagy stagnált, vagy pedig nagyon alacsonyan mérhető növekedés történt ezen a területen – közölte a turisztikai helyettes államtitkár. – Ugyanakkor 2013-ban ez a 9 százalékos növekedés azt mutatja, hogy a SZÉP-kártya komolyan hatott a hazai vendégek utazási szokásaira, meg tudta mozdítani a magyar vendégeket” – tette hozzá Horváth Viktória.
SZÉP: több mint ötvenezer elfogadóhely
A SZÉP-kártya bevezetése óta 106 milliárd forint áramlott a turisztikai és vendéglátó-ipari vállalkozásokhoz. A fizetőeszköz egyre népszerűbb, béren kívüli juttatásként 22 ezer munkáltató mintegy 900 ezer dolgozója használja és több mint 50 ezer helyen lehet fizetni vele.
„Az elmúlt években elsősorban a növekedés a beutazó turizmusból származott, forgalmunk mind Budapesten, mind a vidéki régiókban dinamikusan növekedett a nemzetközi piaci átalakulásnak megfelelően – közölte a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgató-helyettese. – Viszont ami az idei évben, úgy gondolom, az eredményeket illeti, mindannyiunk megfeszített tevékenységének eredményét mutatja, hogy minden negyedik szállásdíjbevételt Széchenyi Pihenőkártyával fizettek már ki a kereskedelmi szálláshelyeken” – számolt be Horváth Gergely.
A kártyán lévő pénz felhasználási idejét is meghosszabbították: például a munkaadó által 2012-ben utalt összegeket 2014 május végéig lehet elkölteni. A pénz a határidőt követően sem vész el, a fel nem használt összegeket visszautalják a munkaadóknak.