A harmadik kerületi Békásmegyeri lakótelepen a közös képviselő hónapokig azon dolgozott, hogy az itt élő több mint ezer család a rezsi mellett a közös költségért is kevesebbet fizessen. Végül egy 60 négyzetméteres lakásnál 7900 forintról 7500 forintra csökkent a havi díj.
Egyelőre azonban nem mindenhol tudták ezt így megoldani. A közös költség ugyanis több tételből áll össze, és ezek közül csak az egyik a közüzemi szolgáltatás ára. A januártól érvénybe lépett rezsicsökkentés tehát a mostani közösköltségszámlákon még nem mindenhol jelent meg. A Lakásszövetkezetek és Társasházak Országos Szövetsége türelemre inti azokat a társasházakat, ahol még nem lett kisebb a közös költség.
„Havonta nem tudják a társasházak a rezsiköltséget követően csökkenteni a közös költséget, tehát ez csak elszámoláskor fog valójában jelentkezni – közölte Farkas Tamás. – Úgyhogy arra kérem az érintetteket, hogy legyenek addig türelemmel, amikorra rendelkezésre áll a teljes évre a fogyasztott mennyiség rezsicsökkentésben érvényesíthető összeg nagysága, és akkor érvényesíteni kell és lehet” – fűzte hozzá a szövetség elnöke.
A rezsicsökkentésről szóló törvény szakmai és társadalmi vitájában részt vett a lakásszövetkezetek szövetsége is. Fónagy János elmondta, velük már évek óta sikeresen dolgozik együtt a minisztérium. Rajtuk kívül még 7 szakmai szervezettel kötött most megállapodást a fejlesztési tárca.
„A stratégai együttműködéseknek az a lényege, hogy a minisztériummal sok év, esetenként évtizede együttműködő szakmai érdekvédelmi szervezetek ne csak a kész törvényszövegeket, az általunk összeállított kész törvényszövegeket kapják meg véleményezésre, hanem ezeknek a szövegeknek a kialakításánál, a jogalkotási szándék felmerülésének pillanatától rész vegyenek” – közölte Fónagy János államtitkár.
Az ágazati jogszabályok előkészítésében ezentúl rendszeresen részt vesz majd a többi közt a Magyar Mérnöki Kamara, a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete és például a Magyar Útügyi Társaság is.