Jens Brüning, a központ vezetője elmondta: a helyszín kiválasztásában fontos szempont volt, hogy legyenek a közelben mesterséges intelligencia (MI) szakemberek, működő autóipari környezet, jó infrastruktúra. A központban az év végére száz mérnök dolgozik majd, az alkalmazotti kör fele már ott van – ismertette.
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter beszédében kiemelte: abban, hogy a vállalat Budapestre hozta ezt az unikális fejlesztő központot, szerepe volt a Continental és a magyar kormány között felépült bizalomnak. A járműipar – az általa teremtett munkahelyek valamint a k+f+i-tevékenység (kutatás-fejlesztés-innováció) miatt – kiemelt jelentőségű iparág Magyarország számára, a kormány minden támogatást megad ahhoz, hogy minél több fejlesztést idehozzanak – tette hozzá.
Hozzátette: a gépjárműgyártás olyan kihívásokkal néz szembe, amelyek serkentik az innováció kutatását. A Continental Mesterséges Intelligencia Központja pedig pontosan ezzel fog foglalkozni, tette hozzá.
„Az autók esetében sokkal bonyolultabb az a közlekedési környezet, amit, ha vezető nélkül akarunk megoldani, akkor ehhez mindenképpen alkalmazkodni kell. Úgyhogy az a kihívás, amivel ma a járműipar szembesül, jelesül, meg kell oldanunk a saját funkciónkat egy számítógéppel. A számítógépet már nemcsak egyszerű szabályokra kell megtanítani, hanem meg kell tanítanunk olyan dolgokra, ami eddig nem volt jellemző. Fel kell ismernünk a szándékunkat, mikor lép le a gyalogos, egyáltalán le akar-e lépni a gyalogos? Ezek olyan algoritmusokat jelentenek, amelyek nem tipikusak” – mutatott rá az innovációs és technológiai miniszter.
Az új központ a Continental vállalat magyarországi működését az automata vezetéshez szükséges megoldásokkal látja el.