A hitelminősítő péntek éjjel Londonban bejelentette azt is, hogy a magyar szuverén osztályzatra változatlan pozitív kilátás érvényes. Az S&P 2016-ban minősítette fel Magyarországot a befektetésre ajánlott kategóriába, és a besorolásokra éppen egy éve, tavaly augusztus óta tartja érvényben a további felminősítés lehetőségét.
A cég az idei évre összeállított hivatalos menetrendje alapján 2018-ban már nem veszi napirendre a magyar államadósság-osztályzatok felülvizsgálatát.
Csath Magdolna közgazdász szerint nincs nagy negatív hatása annak, hogy a Standard & Poor's hitelminősítő többek várakozásával ellentétben változatlanul hagyta, nem javította Magyarország adósbesorolását. A szakember az M1 aktuális csatorna szombat délelőtti műsorában úgy fogalmazott, hogy a hitelminősítő döntésének van kedvezőtlen hatása, de ami igazán fontos, az a piaci szereplők véleménye.
A 4,4 százalékos GDP-növekedéssel kapcsolatban azt mondta, két éve jó tendenciát mutat a bruttó nemzeti össztermék alakulása, jól teljesítenek a szolgáltatások, ezen belül növekszik az infokommunikáció aránya, a termelői oldalon pedig az elektronika, a számítógépek gyártása, a mezőgazdaság és az építőipar húzzák a magyar GDP-t.