Hangsúlyozta: a GDP-ből idén is, jövőre is öt százalékkal részesedik ez a terület, vagyis a növekedésből a családok is részesednek, kiemelve, a kormányzat célja, hogy még nagyobb legyen a munkaalapú támogatások most 62 százalékos aránya, akárcsak az, hogy támogassák a felelős gyermekvállalást.
- A 2020-as költségvetés általános vitáján az Országgyűlésben Vejkey Imre (KDNP) "a családok költségvetéséről" szólva azt emelte ki: ezek a támogatások nőnek jövőre a legnagyobb mértékben, majd arra emlékeztetett, milyen támogatási rendszerből indult a támogatási rendszer, amely megduplázása után a GDP legnagyobb hányadát teszi ki uniós szinten.
Arra is utalt: a gazdaságvédelmi akcióterv célja az, hogy Magyarország fejlődése egy európai gazdasági lassulás mellett is fejlődjön.
Gazdasági növekedésünk bázisa szilárd - jelentette ki a kereszténydemokrata képviselő, aki a költségvetés céljaként azt említette, hogy "Magyarország családbarát hely legyen".
- A folytatásban Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára úgy értékelt, hogy az elmúlt években a kormány intézkedéseinek hatására minden társadalmi csoportban pozitív elmozdulás történt. Negyven százalékkal csökkent az egyszülős családok szegénységi kockázata - mondta.
Közölte, Magyarországnál sokkal gazdagabb országokban, például Ausztriában és Németországban is magasabbak a társadalmi különbségek. Ezt a magyarországi béremelésekkel és rezsicsökkentéssel magyarázta, illetve azzal, hogy Németországba és Ausztriába szinte korlátlanul beengedték a bevándorlókat és ezért ott kiszélesedtek az alsó társadalmi csoportok.
Azt vetette a szocialisták szemére, hogy amikor kormányon voltak, nem törődtek a gazdasági válság veszteseivel.
- Banai Péter Benő, a Pénzügyminisztérium államháztartásért felelős államtitkára szerint Magyarországon 2010-ben az államháztartás katasztrofális, a reálgazdaság pedig csapnivaló helyzetben volt, mindkét terület mutatóit nézve sereghajtó volt az ország az EU-ban. Hozzátette: az államháztartás konszolidációja után Magyarország olyan növekedési számokat ért el, amelyek meghaladták számos térségbeli országét.
Elmondta, hogy 2010-hez képest jövőre egészségügyi célokra 770 milliárd, oktatásra 633 milliárd forint nominális többlet lesz, azaz reálértéken növekednek a kiadások. A növekmények érdemben a kumulált infláció felett vannak - tette hozzá.
Az államtitkár szerint az elmúlt években érdemi reálkereset-növekedés volt a minimálbéreseknél, míg egy gyermektelen minimálbéres nettó reálkeresete 2002 és 2010 között 5,8 százalékkal, addig 2010 óta 36 százalékkal nőtt.
MTI