Magyar József a feleségével viszi idén tízéves cégét. Több multinacionális cégnek is dolgoznak, megbízóik általában nem azonnal fizetnek, 50-60 napot kell várni a pénzre. A beszerzéshez szükséges forgótőkét a Széchenyi-kártyával igényelhető, államilag támogatott hitelből teremtik elő.
„Versenyképesek tudunk maradni a nagyvállalatok irányában. Tehát egy nagyvállalat elvárja tőlünk a feltételrendszer teljesítését, határidőre történő termékek szállítását, a fizetési feltételek elfogadását, és ehhez nekünk a Széchenyi-kártya elég komoly támogatást ad” – fogalmazott az M-Logosz Kft. ügyvezetője.
A Széchenyi Kártya Programot az első Orbán-kormány indította el a kis- és középvállalkozások átmeneti pénzhiányának enyhítésére. A második Orbán-kormány 2-ről 5 százalékra emelte a hitel kamattámogatását a futamidő első három évére.
„Sokkal nagyobb az érdeklődés, a nyár úgy telt el, hogy a különböző kereskedelmi bankoknál nagyon nagy az érdeklődés. Égő telefonvonalak jellemezték ezt az időszakot – közölte a Fidesz szóvivője. – Nyilvánvalóan az MNB programja nagymértékben lendített a Széchenyi-kártya utáni érdeklődésen is” – tette hozzá Hoppál Péter.
A Magyar Nemzeti Bank júniusban indította el beruházásösztönző hitelprogramját, amelyben a kis- és középvállalkozások szintén kedvezményes kamattal juthatnak kölcsönhöz.