Egyre népszerűbb a fuvarozó vállalkozások körében az augusztus közepétől felvehető útdíjhitel. Bevezetése óta a vállalkozások 1 milliárd 200 millió forintot igényeltek. November elsejétől könnyebben és gyorsabban juthatnak hitelhez a cégek. Csökkent ugyanis a benyújtandó dokumentumok száma és a folyósítási jutalék is olcsóbb lett.
„Minden egyes fuvarozó minden egyes kamionja után fel tudja venni az évente egymillió forint értékű rulírozó hitelkeretet, mégpedig úgy, hogy kamattámogatással van az egész ellátva. Ez azt jelenti, hogy a kamattámogatás révén egy 6 százalék körüli kamattal tud hozzájutni a termékhez. Ezt lehet úgy is, hogy akár kezdő vállalkozásról beszélgetünk, nem kell múltbeli előélet, számlaforgalom, folyószámla bemutatása, könyvelés bemutatása” – közölte Krisán László, a KAVOSZ vezérigazgatója.
A legsikeresebb vállalkozói finanszírozási megoldás még mindig a mára 11 banknál forgalmazott Széchenyi Kártya Program. Az ezen belül igényelhető hitelkonstrukciók az eddigieknél olcsóbban és egyszerűbben érhetők el – tette hozzá Krisán László. „Megindultak a vállalkozók fejében azok a gondolatok, hogy mégiscsak be kéne ruházni valamilyen projektbe. Le kéne cserélni azt a gépparkot, ami már nem volt 6-7 éve lecserélve, és a mai piacon az egy nagyon komoly versenyhátrány, ha valaki elavult, amortizálódott berendezésekkel próbálkozik. Ilyen szempontból nagyon fontos lenne az, hogy a vállalkozások elkezdjenek merni gondolkodni a hitelfelvételben és a jegybanki hitelprogramot nagyon jól kiegészíti ez a Széchenyi-hitelkártyás program.”
A pályázati úton forráshoz jutó kis- és középvállalkozások száma háromszor annyi, mint három évvel ezelőtt – mondta a miniszterelnökség helyettes államtitkára. „Még mindig nem optimális ez a színvonal, de ezt a 2014–2020-as időszakra szeretnénk megoldani, és olyan kisebb összegű pályázatok is elérhetővé válnak, ami sokkal inkább alkalmazható egy kis- és középvállalkozás esetében. Itt gondolunk olyan pályázatokra, ami mondjuk a munkavállalói képzéseket jelenti pár százezer vagy pár millió forint értékben, de kisebb összegű gépberuházásokra is, ami családi vállalkozásoknak jelenti a fejlődési lehetőségét" – nyilatkozta Csepreghy Nándor.
Az Európai Unió következő, 2014–2020-as költségvetése több mint ötvenezer forinttal növelte meg Magyarország számára a személyenként igényelhető, gazdaságfejlesztésre fordíható forrásokat.
Gazdaság
Egyre népszerűbb az útdíjhitel
2013. november 20., szerda 11:23 | Frissítve: 2013. november 20., szerda 11:15
| KaG