A kormány pénteken egyeztetett volna a Magyar Bankszövetséggel a devizahitelesek újabb megmentéséről. A találkozót azonban a jövő hétre halasztotta bankszövetség. „Az augusztus 26-i hétre lesz a bankszövetségnek álláspontja devizahitel kiváltása, megszüntetése ügyében, úgyhogy most már nem kell sokat várni rá, a jövő héten szerintem meg fogjuk kapni azt az anyagot, amiről már érdemben tudunk beszélni” – mondta a nemzetgazdasági miniszter. Varga Mihály hangsúlyozta: a tárgyalásokra a Nemzetgazdasági Minisztérium is konkrét javaslatokkal érkezik. Két ponthoz pedig mindenképpen ragaszkodni fognak. „Az egyik az, hogy a devizahitel, a jelzálogalapú devizahitelezés szűnjön meg, ezt vezessük ki egy bizonyos idő alatt. Másrészt pedig, hogy azok az ügyfelek, akik forintban vettek fel hitelt, nem járhatnak rosszabbul hosszú távon, mint ha ezt devizában tették volna meg” – jelentette ki Varga Mihály.
Közben a Fidesz felszólította a bankokat, hogy haladéktalanul módosítsák a lakásdevizahitel-szerződéseket úgy, hogy az elfogadható legyen a becsapott, nehéz helyzetbe került magyar családok számára. A kormánypárt frakcióvezetője a Hír TV Magyarország élőben című műsorában azt mondta: a bankoknak is áldozatot kell vállalniuk a kölcsönök forintosításának érdekében. Rogán Antal szerint jelenleg indokolatlanul magasak a devizahitelek kamatai. „A magyar bankrendszer sok szempontból a devizahitelesekkel szemben méltánytalanul járt el. Olyan költségeket is érvényesített, amik nem voltak indokoltak. A legjobb példa pont az irányadó kamatláb, ami a svájci frank esetében lefelé megy, a teljes hiteldíjmutató mégis felfelé módosul. Ebből az következik, hogy itt azért valami mégsem stimmel. Mondjuk úgy, a normál piaci ügyletet az uzsorától pont az különbözteti meg, hogy mekkora terhet hárítunk át. Én nem azt mondom, hogy az uzsora fogalomkörébe tartoztak ezek a devizahitelek, én ezt nem szeretném állítani, de ez így nem tartható” – mondta a frakcióvezető.
A Magyar Nemzeti Bank lakossági devizahitelekről szóló cikksorozatának második része szerint a bankok évente összesen 60-70 milliárd forint többletbevételt értek el az egyoldalú kamatemelésekkel. Az árfolyamrésen keresztül pedig további 5 milliárdot szedtek be a pénzintézetek.