A francia gyógyszeripari vállalat húsz éve van jelen Magyarországon, jelenleg háromezer embert foglalkoztat hazánkban. A kormánnyal kötött stratégiai megállapodás aláírása után a cég ügyvezető igazgatója azt mondta: Magyarország a második legfontosabb ország a Servier számára, Franciaországon kívül egyedül itt működtetnek saját kutatóintézetet is.
A Servier a tavalyi forgalmának 27 százalékát kutatás-fejlesztésre fordította. Az egészségügyi államtitkár szerint ezzel végeredményében a betegeken segítenek. „Meggyőződésem, hogy az ilyen stratégiai partnerségek azt fogják eredményezni, hogy új gyógyszerek, az emberek személyre szabott orvoslásában új lehetőségek nyílnak ki, és Magyarország ennek az élvonalába szeretne tartozni, és nem pedig egy ilyen egyszerű adatrabszolga szeretne lenni ezen a területen. Ezért fontos, hogy egy nemzetközi vállalat Magyarországon viszi a kutatásait, mert ebből a partnerségből munkahelyek, csodálatos kutatói életpályák, és az embereknek pedig gyógyulás lesz” – fogalmazott Szócska Miklós egészségügyi államtitkár.
A nemzetgazdasági miniszter azt mondta: a kormány egyik legfontosabb stratégiai törekvése, hogy Magyarország ne csak termelési központ legyen, hanem fontos innovációs térséggé is váljon Európában. „A kormány 2012-ben döntött úgy, hogy új szintre emeli a nemzetközi vállalatokkal való együttműködést. Azt kell önöknek mondanom, hogy ezek a várakozások – két évvel ezelőtti várakozások – eddig beigazolódtak. Stratégiai partnereink között, közel hatezer új munkahelyet hoztak létre, jelentősen bővítették a magyar beszállítók körét, és több, mint 650 milliárd forint értékű új befektetést valósítottak meg” – mondta Varga Mihály. Hozzátette: a magyar gyógyszergyártás és kutatás a világ élvonalába tartozik, a hazai gyógyszeripar jelentősen hozzájárul a nemzetgazdaság teljesítményéhez.