,A háború kitörése utáni első hónapokban már felvetődött ez a probléma annak nyomán, hogy tudjuk, hogy a háború első heteiben nagyon sok fegyvert, csak Kijevben több tízezer gépfegyvert osztottak ki gyakorlatilag úgy, hogy elég volt a személyigazolványt megmutatni és nyilván ez a későbbiekben gondot okozhat, illetve beszélhetünk jelen időben arról, hogy gondot okoz is.
Emellett folyamatosan zajlik a civil ukrán önkéntesek kiképzése - számolt be a HírTv Kárpátaljai tudósítója hozzátéve hogy erre az egyre nagyobb ember-és fegyver hiánnyal küzdő országnak hatalmas szüksége van.
"Minden embernek tudnia kellene, hogy hogyan kell harcolni, hogy hogyan lásson el egy sebesültet, legyen szó akár a rokonaikról, vagy bármely más emberről" - mondta egy önkéntes.
Az ukrán haderőnek egyre nagyobb szüksége van az utánpótlásra. Csütörtökön ugyanis újabb légi támadás érte a kelet-ukrajnai Donyeck megyében fekvő Szelidovét. A légicsapásnak halálos áldozata és több sebesültje is van - közölték az ukrán hatóságok. A lövedékek házakat rongáltak meg, és felgyújtottak egy ipartelepet is. A rakétákat egy nappal az észak-ukrajnai Csernyihiv nagyvárosra mért támadás után indították.
Németország közben új kezdeményezést indított Kijev légvédelmének erősítésére. Annalena Baerbock külügyminiszter segítségért fordult a NATO- és uniós partnerekhez, valamint harmadik államokhoz is.
Ukrajna népére több mint két éve nem akar mást, mint biztonságot és békét. Drámai módon tapasztaljuk, hogy az elmúlt hetek komoly kihívást jelentettek az Ukrajna elleni folyamatos légitámadások miatt. Ezért a védelmi miniszterrel közösen kezdeményeztük a légvédelem nagyobb mértékű támogatását. Közösen indítottunk egy feltérképezést világszerte, különös tekintettel a NATO-n belül is a meglévő légvédelmi képességekre.
A német külügyminisztérium kiemelte, a kérdést a G7-országok külügyminisztereinek találkozóján is megvitatják csütörtökön.