Mi történik Kurszkban? - Valódi siker az ukrán betörés?
Ukrajnából különböző fegyveres alakulatok törtek be Oroszországba. Rendkívüli állapotot vezettek be Oroszország Kurszk régiójában, tekintettel a kialakult katonai helyzetre. Közben Moszkva a Nemzeti Gárda egységeivel erősítette meg a kurszki atomerőmű védelmét.
"Ahhoz hogy az ukránok bevegyék az atomerőművet Ukrajnának rendkívül nagy katonai erőt kéne bevetnie. Az oroszok az atomerőműveiket érthető módon rendkívüli erővel védik. (...) Az atomerőmű néhány tucat kilóméterre van. (...) Nem akarják azt, hogy egy atomerőmű elessen, mert annak már olyan nemzetközi súlya lenne, hogy íme az ukrán hadsereg nem omlik össze. Magyarul az a kép ami ma a világban, a politikai, katonai szakértők fejében is kialakult, hogy Ukrajna nem képes a háborút megnyerni, az egy teljesen más dimenziót kapna, ha elfoglalnák az atomerőművet."
- fogalmazott Nógrádi György, biztonságpolitikai szakértő.
Megvan Dondald Trump és Kamala Harris első tévés vitájának időpontja.
"Tim Walz valóban kicsit meglepő választás volt. Minnesota nem egy csatatér állam, tehát '92 óta nagyon stabilan ott a demokrata elnökjelöltre szavaznak. (...) Mindenképp nagyon jelen van az LMBTQ, akár Walz, akár Harris kapcsán is. Harris egyébként 2017-ben leszögezte azt, hogy mindenkinek woke-nak kell lennie. Amibe beletartozik az a kritikai fajelmélet és sok egyéb. Az LMBTQ választói csoport a demokraták kb 5%-át jelenti"
- mondta Magyarics Tamás, Amerika-szakértő. Hozzátette, amikor a legfelsőbb bíróság 2022-ben döntést hozott, hogy visszaadja az államoknak az abortusz rendezésének a jogát, akkor Minnesota döntött az egyik legszélsőségesebben liberális módon, hiszen a terhesség minden szakaszában, főleg a kiskorúak esetében engedélyezte az abortuszt.