Dimitrij Peszkov: Kijevnek már valószínűleg engedélyezték a mélységi rakétacsapásokat
"Nem szabad elfelejteni, hogy ha ez a háború ilyen szakaszba lép, akkor a Nyugat globális hegemóniáját lehetővé tevő bázisok rendszere a világon mindenhol egy komolyabb fenyegetettség állapotába kerül. (...) Ezért nem sietnek annyira a nyugatiak ezeket a lépéseketmegtenni, mert pontsan tisztában vannak a következményekkel, hisz ez egy olyan egyensúly, ami nagyon törékeny."
- fogalmazott Somkuti Bálint.
"Nekem a személyes preferenciáim alapján az jött le, hogy Trump visszafogottabb volt, mint szokott lenni, Harris pedig felkészültebb volt, mint szokott lenni. Hogy ez hogyan csapódik le a választókban és hogyan csapódik le azokban, akik a szavazatokat számolják, azt még lehetetlen megmondani"
- mondta a biztonságpolitikai szakértő az amerikai elnökjelölti vitát illetően.
Ki nyerte a Trump-Harris vitát?
"A felmérések szerint igaz, hogy Harris jobbnak bizonyult, de tudjuk Magyarországról is, hogy nem a vitákat kell megnyerni, hanem a választásokat. A történelemben voltak azért olyan elnökök, akik elvesztették a vitákat, de megnyerték a választást. (...) A felmérések szerint az emberek többségét a vita nem nagyon befolyásolta a választásában."
- nyilatkozott Magyarics Tamás, Amerika-szakértő.