A tartalomból:
- Franciaország kétezer fős katonai kontingenst készül Ukrajnába küldeni – közölte Szergej Nariskin, az Orosz Külföldi Hírszerző Szolgálat igazgatója. A TASS beszámolója szerint Nariskin úgy fogalmazott Franciaország jelenlegi vezetése nem törődik sem a hétköznapi franciák halálával, sem a tábornokok aggodalmaival.
- Németország 500 millió euró értékben szállít fegyvereket és lőszert Ukrajnának – jelentette be kedden Boris Pistorius védelmi miniszter. A munkaerő- és lőszerhiány ellenére Berlin ígéretet tett arra, hogy idén 7 milliárd eurót fordít Ukrajna katonai támogatásra.
- Az EU-nak újra kell gondolnia katonai stratégiáját, és drasztikusan fel kell gyorsítania védelmi termelését annak érdekében, hogy segítse Ukrajnát az Oroszországgal fennálló konfliktusban – jelentette ki Charles Michel, az Európai Tanács elnöke hétfőn. Felhívását akkor tette, amikor Kijev egyre gyakrabban figyelmeztet a lőszerhiányra.
- Hakan Fidan török külügyminiszter úgy véli, hogy 2024-ben nem számíthatunk az ukrajnai válság rendezésére – számol be a TASS. Bokszmérkőzés folyik, ami nagyon drága. Fennáll a veszélye, hogy a konfliktus átterjed más régiókra, Kelet-Európára, Közép-Európára, szó esik az atomfegyverekről.
- Az orosz és a belarusz sportolók nem vehetnek részt a párizsi olimpia nyitóünnepségén – közölte a Nemzetközi Olimpiai Bizottság a France 24 szerint. A július 26-i megnyitón a szokásos stadionon belüli csapatfelvonulás helyett több ezer sportoló fog csónakokon haladni a Szajnán az Eiffel-torony felé.
- A NATO legnagyobb bázisa épül Romániában, de nem ez az egyetlen bázis az országban. Hasonló bázisok létesültek már a Baltikumban és Lengyelországban is. Emellett különleges fejlemény, hogy csapatostul menekülnek a katonák az európai hadseregekből.
- Utakat zárnak le a lengyel gazdák országszerte. 500 településen 70 ezer tiltakozó mozdul meg. Erről az RMF24 számolt be. A gazdák tiltakozást terveznek az autópályákon és a gyorsforgalmi utakon, valamint a városközpontokban.