Mind a 32 NATO-tagállam vezetője, így Magyarországról Orbán Viktor is aláírt egy nyilatkozatot az ukrán NATO-tagság visszafordíthatatlanságáról. A washingtoni NATO-csúcson született nyilatkozat az eddigi leghatározottabb Ukrajna NATO-tagságának kérdésében.
"Oroszország azt mondta, hogy két dolgot kér, hogy tartsák be a minszki egyezményt és Ukrajna ne legyen a NATO tagja. Tehát nem szeretne egy közös határt a NATO-tagállamokkal. Ez érthető Oroszország saját védelmi szempontjait tekintve. Nyilván Zelenkszkijnek kellett valamit mondania, erőt akartak demonstrálni Oroszországgal szemben, de nyilvánvalóan Jens Stoltenberg, NATO-főtitkár, aki távozik posztjáról és a tagállamok is tisztában vannak vele, hogy nincs konszenzus."
- fogalmazott Georg Spöttle, a Pesti Srácok főmunkatársa.
Orbán Viktor miniszterelnök kedden Washingtonban tárgyalást folytatott Recep Tayyip Erdogan török államfővel a magyar békemisszióról.
"Törökország az Észak-atlanti szövetségeseknek azon kevés tagjai közé tartozik, aki már kezdetek óta a béke mellett állt ki. Kijelenthetjük, hogy Törökországnak köszönhető az, hogy létrejött az a megállapodás, aminek keretein belül a búza és kukorica szállítmányok át tudtak haladni Oroszország és Ukrajna felöl a Fekete-tengeren. Ezáltal eljuthattak a Közel-Keletre. Észak-Afrikába, illetve azokra a területekre, ahol enélkül komoly humanitárius válság alakulhatott volna ki, aminek a hatását egyébként Európa is megérezte volna"
- mondta Sayfo Omar, a Migrációkutató Intézet vezető kutatója.