Rakétákkal támadta Kijevet az orosz haderő reggel, a városvezetés tájékoztatása szerint két irodaépületet is eltaláltak. A robbanások a belvárosi Sevcsenkivszkij negyedben történtek, ahol egyetemek és éttermek vannak. Közben az ukrán fegyveres erők megtámadták az orosz fennhatóság alatt álló Donyecket, 155 mm-es kaliberű NATO-lövedékkel.
Dmitro Kuleba külügyminiszter azt mondta: elképzelhető a teljes áramszünet Ukrajnában.
Az országnak generátorokra és transzformátorokra van szüksége ahhoz, hogy átvészelje a telet, írja a Korrespondent.
Folytatódnak a súlyos harcok a donbaszban Bahmutnál. A nyugati média az ukrán Verdun-ként számol be az ottani helyzetről. Vaszilij Palamarcsuk, az Ukrán Fegyveres Erők 241. dandárjának parancsnok-helyettese nagyon súlyos veszteségekre panaszkodott, szerinte ez annak köszönhető, hogy az orosz hadsereg aktívan alkalmazza a "tűzzug" taktikát. Andrew Milbourne, az amerikai PMC Mozart alapítója, akinek katonai magáncége az ukránok oldalán harcol, szintén beszámol az ukrán csapatok rémálomszerű veszteségeiről. A Newsweeknek azt mondta: nem túlzó az az állítás, ami szerint mindennapos az ukrán hadsereg napi 70%-os vesztesége. Vagyis a frontvonalra küldött ukrán katonák egyharmada éli túl.
Újabb francia harckocsik csatlakoznak a NATO „romániai védelmi vonalához", a Cincu katonai kiképzőtáborban. "Az ukrán válság azt mutatja, hogy ami keleten történik, az egész Európát fenyegetheti. Megmutatjuk, hogy a NATO jelen van, egységes és mindenre készen áll" - mondja Alexandre de Feligonde francia ezredes, aki egy NATO-zászlóaljat vezet Románia középső részén. Korábban francia tankokat telepítettek az Oroszországgal határos NATO-tagállamokba, Észtországba és Litvániába, de a háború miatt Románia kiemelt térség lett: jelenleg mintegy 5000 külföldi katonának ad otthont, ami a legnagyobb kontingens a NATO délkeleti szárnyán.