2025. 01. 14. Kedd Bódog napja
Jelenleg a TV-ben:

Híradó

Következik:

Napi aktuális 19:55

Kék hírek

Egy hét alatt 10 horgászt jelentettek fel a Tisza-tavon

Sok horgászt ellenőriztek az elmúlt hét folyamán a Tisza-tavi halőrök. A többség szerencsére szabálykövető volt, azonban most is akadt 10 pecás, akit feljelentettek. A jogsértés szankcionálásáról határozatban dönt majd a halászati felügyelő.

  • Egy hét alatt 10 horgászt jelentettek fel a Tisza-tavon

Az elmúlt héten a Tisza-tavi halőrök 416 órát töltöttek szolgálatban, és folyamatosan ellenőrzéseket végeztek a vízparton és csónakból a tó teljes területén – közölte honlapján a Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft.

A parti, békéshalas horgászok közül sokan szép horgászélménnyel gazdagodtak. Szép számban fogtak pontyot, kárászt és keszegféléket. A tározótérben a növényzet egyre nagyobb területen jelenik meg, ez jó fogási eséllyel kecsegteti a „cserkelő” horgászatot kedvelőket – olvasható a halőri jelentésben.

A figyelmes horgász a Tiszán és a kiöntésen is a láthat küszívást, ezek környezetében megjelennek a rablóhalak, eredményesen foghatunk közülük – hívták fel a figyelmet. 

Az ellenőrzések során azt tapasztalták a halőrök, hogy a horgászok nagy része szabálykövető, de a hét folyamán 10 esetben feljelentést kellett kezdeményezni. 

Ezek közül 2 esetben a fogási napló vezetésének hiánya, 6 jogosulatlan horgászat, 1 esetben több horgászkészséggel történő horgászat, 1 alkalommal pedig méreten aluli hal megtartása miatt indult eljárás. 

A feljelentéseket minden esetben továbbítják az elkövető állandó lakcíme szerinti kormányhivatal halászati felügyelőjének, aki határozatban dönt a jogsértés szankcionálásáról.

„Nagyon sok horgász várta, hogy a ponty fajlagos tilalmi ideje véget érjen, és újra célba vehesse kedvelt halait. Felhívjuk a horgászok figyelmét, hogy a ponty legkisebb kifogható mérete a Tisza-tó teljes területén 35 centiméter, a legnagyobb pedig 70 centiméter. A méretkorlátozás megsértése minden esetben halvédelmi bírság kiszabására irányuló feljelentéssel jár” – emlékeztettek a beszámolóban.

Pecaverzum

Fotó: Pecaverzum

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

Felfoghatatlan gyermektragédia rázta meg Tarnabodot

Felfoghatatlan gyermektragédia rázta meg Tarnabodot

A heol.hu információi szerint vasárnap egy kisfiút ért szörnyű baleset. Ahogy azt a portál megtudta, édesapja és gyermeke a szántóföldön volt, egy traktorban ültek, ahonnan a gyermek kiesett, és a traktor mögött pótkocsi áthajtott rajta.
@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!