A szőrös bárányok sem hallgatnak. Pedig a hagyományos, gyapjas fajtához képest szinte csupasznak tűnnek. A gyapjas birkákat egy évben legalább egyszer meg kell nyírni. A szőrös juhok viszont vedlenek.
„A lényeg, hogy a kevés gyapjút, amit növeszt, saját magától dobja le a legelőn” – mondta el Kovács András. Az Állattenyésztés-tudományi Intézet munkatársa hozzátette: így nem kell fáradni a nyírással. A Debreceni Egyetem kutatói a juhállomány nemesítésében használnák fel a fajtát. A már meglévő szőrös juhok egymás közti keresztezésével hoznák létre a magyar szőrös birkát.
„Kiváló húsformákkal rendelkeznek, jó növekedési erejük van, és az év bármelyik időszakában ellethetőek, tehát nem szezonális a bárány-előállítási lehetőség. Gyakorlatilag ez egy árbevételi pluszforrás lehet a termelők részére, mert most karácsonykor sokkal inkább értékesíthető a bárány, mint például húsvétkor” – mondta el Oláh János tudományos munkatárs.
A szőrös juh rendkívül ellenálló. A félsivatagos területen is megél. A tenyészállatok iránt nemcsak Magyarországról, hanem Ausztriából, Németországból, Romániából és Szerbiából is érdeklődnek már.