Szilágyi György szakmai hibának tartja a feljelentés elutasítását. Mint mondta, az ügyészség a büntető törvénykönyvre hivatkozott, miközben ők a kommunista diktatúrában elkövetett bűncselekmények üldözéséről szóló jogszabály alapján kérték a Mansfeld-per ügyészének felelősségre vonását.
„A törvény célja, hogy a kommunista rendszer égisze alatt elkövetett bűncselekmények tettesei ne úszhassák meg az igazi elszámoltatást – fogalmazott Szilágyi György. Úgy véli, az ilyen ismert kommunista bűnösök esetében az ügyészségnek nem elutasítania kellene a feljelentést, hanem hivatalból kellene eljárnia. „Nem gondolja, hogy igazságot kellene szolgáltatni, és nemcsak Mansfeld Péternek, hanem a kommunista rendszerben sokat szenvedett magyar szabadságharcosok ezreinek?” – tette föl a kérdést a képviselő.
A legfőbb ügyész helyettese szerint Mátsik György az akkor hatályos törvényeket alkalmazta, utólagos felelősségre vonásra így nincs lehetőség. „Az ügyészség nem védi a kommunista bűnösöket, hanem aki ellen törvényes eljárás lefolytatására sor kerülhet, sor is került” – válaszolta Belovics Ervin, hozzátéve: jelenleg is folyik ilyen eljárás. Elmondta azt is, hogy azokkal szemben, akik esetében a törvény nem ad lehetőséget, az ügyészség nem tud eljárni.
Történészek szerint Mátsik György kíméletlennek számított az 1956-os megtorlásokban eljáró ügyészek között. Ő már első fokon halálbüntetést kért a fiatalkorú Mansfeld Péterre. Azonnal fellebbezett, amint megtudta, hogy csak életfogytig tartó szabadságvesztést szabtak ki rá. Az ügyész elérte a célját, a másodfokú bíróság már nem kegyelmezett meg a 18 éves fiúnak.