Akadálypálya kerékpárosoknak. Néhány éve akadálypályával ért fel a biciklizés a közúti vagy a fővárosi forgalomban is. „2007 óta mintegy 1000 kilométer kerékpárút épült országszerte, és 2010 óta 66 milliárdot fordítottunk az Új Széchenyi Terv keretében különböző kerékpáros fejlesztésekre” – fogalmazott Csepreghy Nándor. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium helyettes államtitkára nyitotta meg a Bringázz a munkába kampányt, amelyet a Magyar Kerékpárosklub nyolcadik alkalommal hirdetett meg. A Budapesti Közlekedési Központ pedig már kiírta a közbeszerzési eljárást a bérkerékpár-hálózat kiépítésére és üzemeltetésére.
Veszélyes elektronikai hulladékok
„Az új, energiahatékony készülékek akár 40 százalékkal csökkenthetik az energiafelhasználást” – nyilatkozta a műszaki cikkek forgalmazóinak érdek-képviseleti vezetője. A vevőket arra kéri, hogy a régi hűtőt, mosógépet, tévét adják le annál a kereskedőnél, akitől az újat vették, vagy vigyék hulladékudvarba, de ne a lomtalanítást válasszák. A készülékekben található nehézfémek ugyanis környezetszennyezők. „Sokkal nagyobb időzített bombát jelentenek a Föld ökológiai egyensúlyával kapcsolatosan az elektronikai hulladékok, mint azt gondolnánk. Éves szinten közel 100 ezer tonna ilyen hulladék keletkezik, aminek a visszagyűjtése még szervezett formában is csak közel a felét tudja ennek a nagyságrendnek elérni” – árulta el Huczka István, a Háztartásigép-gyártó és -forgalmazó Érdekérvényesítő és -képviselő Egyesülés (CECED) magyarországi tagozatának igazgatója.
A szennyvíz visszagyűjtése és ártalmatlanítása a vízstratégia része, amelynek társadalmi vitája márciusban kezdődött. „Nagyon fontos döntést hozott a kormány. Július elsejétől a Vidékfejlesztési Minisztérium kebelén alakul meg az Országos Öntözési Ügynökség, amely ügynökség budapesti székhellyel, de a területi szerveken keresztül szervezi az öntözővíz kormányzását azokra a helyekre, ahonnan aztán a földeket lehet majd öntözni” – közölte Illés Zoltán környezetvédelmi államtitkár.
Az ENSZ a vízügyi együttműködés évének nyilvánította 2013-at. „Két évvel ezelőtt nyitottuk meg a csepeli szennyvíztisztítót. Annak is nagyon nagy jelentősége van, hogy a szennyvizeink meg legyenek tisztítva, és ne tisztítatlanul folyjanak a folyóinkba. Elindítjuk Budapest teljes körű csatornázásának utolsó ütemét, reményeink szerint még ennek az évnek a végén, és beindítjuk a szelektív hulladékgyűjtést” – mondta György István főpolgármester-helyettes.
A Föld napját a Városligetben Guinness-rekorddal ünnepelték. Önkéntesek segítségével több mint 20 ezer árvácskát ültettek el.