Sose legyen kettős mérce - így reagáltak a nézők a Katona József színház közösségi oldalán arra, hogy Gothár Péter rendezőt menesztette a teátrum. Volt olyan hozzászóló, aki szerint ha valaki védelmébe veszi Gothár Pétert, annak az áldozatok helyébe kellene képzelnie magát. Mások azt írták, hogy egy közlemény kiadása nem minősül a bűnökért való vezeklésnek. A hozzászólók közül sokan pedig arra panaszkodtak, hogy sorozatosan törlik a kritikus kommenteket a közösségi oldalról.
Kedden derült ki, hogy Gothár Péter, a Katona József Színház egyik rendezője saját megfogalmazása szerint erkölcsileg elfogadhatatlan módon közeledett egy kollégájához. A színház végül levette a műsorról Gothár által rendezett egyik darabot. A többi rendezése fut tovább, azoknak ugyanis már megvolt a felújító próbája.
A HírTV többször is kereste a színházat, hogy további részleteket tudjunk meg a zaklatásról, illetve azt, hogy a Katona a későbbiekben mit tesz a hasonló esetek kiszűrésére. A színház azonban nem válaszolt megkeresésünkre.
A családon belüli erőszak ellen demonstrált szombaton délután a Soros alapítvány által támogatott Nők a nőkért erőszak ellenes egyesület. Gothár Péter rendező zaklatási ügyéről azonban hiába kérdeztük őket, azt mondták a konkrét ügyben nem nyilatkoznak. Az egyesület képviselője szerint korábban nyilatkozatot is azért adtak ki, mert sokan érdeklődtek náluk az ügyben.
Gothár Pétert egyébként anyagi kár is érheti az ügy miatt, hiszen zaklatási botránya kapcsán elveszítheti a neki korábban megítélt díjakat. Jelenleg a nemzet művésze kitüntetésével a mindenkori minimál nyugdíj huszonháromszorosa, azaz több mint 650 ezer forint jár neki havonta. Ez azonban a törvény értelmében érdemtelenség esetén visszavonható, amelyről - az odaítéléshez hasonlóan - a Magyar Művészeti Akadémia által létrehozott bizottság dönthet. A testületet vezető Kubik Anna azt írta: az MMA hétfőn ad ki egy állásfoglalást az üggyel kapcsolatban, amely iránymutatást ad a bizottság tagjainak az ellentmondásos sajtóhírek között.
HírTV