Hétfőn fogadta el az Országgyűlés a kormány szerkezetét, kilenc minisztériummal. Az eddig államtitkárságként működő Miniszterelnökségből csúcsminisztérium lesz, amelynek a kormányzati munka összehangolása lesz a feladata. Ezt vezeti majd az eddig államtitkárként dolgozó Lázár János.
Ezen kívül három tárca élén lesz változás: a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumot Seszták Miklós, KDNP-s országgyűlési képviselő veszi át Németh Lászlónétól. Martonyi János külügyminiszter is távozik a kabinetből, a minisztérium elsődleges feladata a következő négy évben a külgazdasági érdekek képviselete lesz, ennek élére Navracsics Tibor kerül. A miniszterelnök-helyettes Heti Válasznak adott interjújából azonban kiderül: megbízatása várhatóan őszig tart – utána uniós biztos lehet belőle. Az új struktúrában átszervezik az ő korábbi minisztériumát is: a közigazgatás irányítása átkerül a Miniszterelnökséghez, az igazságügynek pedig külön tárcája lesz, ezt Trócsányi László, volt párizsi nagykövet kapta.
A többi tárca élén nem lesz változás: a Nemzetgazdasági Minisztériumot Varga Mihály, a belügyet Pintér Sándor, a honvédelmit pedig Hende Csaba vezeti majd. A kormányfő az Emberi Erőforrások Minisztériumát ismét Balog Zoltánra bízta, akinek már az országgyűlési választások után kész tervei voltak a folytatásra.
Átszervezték az eddigi Vidékfejlesztési Minisztériumot is, ami ezután csak a földművelésüggyel foglalkozik, élén Fazekas Sándorral. A fejlesztési feladatok a Miniszterelnökséghez kerülnek. A miniszterjelölteket a kormányfő javaslatára az államfő nevezi ki.