Hazánkban tavaly szeptemberben vezették be a chipsadót. Úgy tűnik, a korábban sokat kritizált intézkedés egyre népszerűbbé válik más országokban is. |
Az adóhivatal adatai szerint a legtöbb népegészségügyi termékadót áprilisban és júliusban fizették a cégek, a tavaly szeptemberi bevezetés óta közel 12,5 milliárd forintot vallottak be a gyártók. Számítások szerint a tervezett 20 milliárdos bevételből idén 18 milliárd forint folyhat be.
A kormány egyébként szigorítana a megadóztatott termékek körén, miután egyes energiaital-gyártók kibújtak az adófizetés alól. A jövőben azok után az energiaitalok után is kellene chipsadót fizetniük, amelyek nem tartalmaznak ugyan taurint, de magas a koffeintartalmuk.
Itt az olimpia, vedelhetnek az emberek
Lendületet adhat a magyarországi vendéglátók forgalmának a londoni olimpia a Bükfürdő Közhasznú Turisztikai Egyesület szerint. A szervezet egy korábbi közleményében azt írta, itthon sok vendéglátóegység készül tudatosan az olimpiára. Emlékeztettek arra, hogy négy éve a vízilabda és az úszás televíziós közvetítései hozták a legnagyobb forgalmat; a bükfürdői vállalkozók szerint 20-25 százalékkal is több sör fogyott.
Érdekesség, a fiatalok közül a cseh tinédzserek fogyasztják a legtöbb alkoholt Európában.
Ahol már léptek Az energiaitalok forgalmazásához a legtöbb országban elegendő az egyszerű élelmiszer-ipari hatósági engedély, de négy ország már eljutott arra a szintre, hogy a normál italként való árusítást betiltsa: Franciaország, Olaszország, Norvégia és Dánia. (A franciák semmilyen taurintartalmú italt nem engednek a piacra.) |