Jelenleg 1800 hallássérült használja az a mobilalkalmazást, amelynek segítségével a hallássérültek kaphatnak közvetlen jeltolmács-segítséget.
„Mobiltelefonon keresztül önállóan tudnak közlekedni, vásárolni, ügyeket intézni” – mondta Kósa Ádám, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének elnöke.
Még idén elkészítik azt a mobiltelefonos applikációt, amely a látássérülteknek jelent majd segítséget.
„Sokszor megalázó helyzetbe kerülnek, mert mondjuk várnak a járókelők segítségére, hogy átkeljenek a zebrán. A mobiltelefon segítségével, egy videóképen keresztül, a látássérült önállóan tud majd közlekedni és akár vásárolni is” – tette hozzá Kósa Ádám.
De akadálymentesítik a közszolgáltatók weblapját is, így például a jegykiadó automatákat és a turisztikai szolgáltatásokat is. A kiemelt társadalmi ügyekért felelős miniszterelnöki megbízott azt hangsúlyozta, hogy 2010 óta a kormány megduplázta a 13 fogyatékos ügyi érdekképviselet támogatását, így 1,1 milliárd forint jut nekik. Nyitrai Zsolt kiemelte: a megváltozott munkaképességűeket is segíti a kormány, ma már több, mint 20 százalékkal többen dolgoznak, mint 2011-ben.
„Míg 2011-ben 18 százalék dolgozott megváltozott munkaképességűként, ez nagyjából 15 ezer főt jelentett, addig 2018 végére ez a szám 40 százalékra emelkedett, ami azt jelenti, hogy hazánkban jelen pillanatban több, mint nyolcvanezer megváltozott munkaképességű honfitársunknak van munkája, tud dolgozni, magas színvonalon minőségi munkát tud letenni az asztalra és ezért a munkáért természetesen megkapják a fizetésüket” – mondta a miniszterelnöki megbízott.
Nyitrai Zsolt hozzátette: január elsejétől 15 százalékkal megemelték az ápolási díjat, valamint bruttó százezer forintot is adnak azoknak a családoknak, akik tartósan beteg gyermeküket otthon gondozzák, ez 17 ezer családot érint.