Apáti Bence úgy tudta, hogy nincs ellenzéki sajtó, vagy média, aztán beírta a saját nevét az egyik keresőbe és kiderült, hogy elképesztő mennyiségű sajtó foglalkozik vele, írják le a nevét 17 év után először, holott több mint 20 főszerepet játszott, az Operaház szólistájaként együtt táncolt óriási nevekkel, – ezt a történetet, ahogy fogalmazott az indexesek, vagy a 444.hu újságírói azonban nem ismerik. „Örülök, hogy létezik ellenzéki sajtó, örülök, hogy végre balettművészekkel foglalkoznak” – hangsúlyozta Apáti.
A műsorban rátértek Márki-Zay Péterre is, a hódmezővásárhelyi politikus azt mondta egy lapinterjúban, hogy a következő forradalomra nem biztos, hogy ismét 62 évet kell várni. Kukorelly Endre író, egykori országgyűlési képviselő ezzel kapcsolatban a Hír TV-ben kijelentette: nem kell azonnal besározni a városvezetőt, annak ellenére, hogy az azt állította ebben a cikkben, hogy hazánkban despotizmus van, és akár a Molotov-koktélok is előkerülhetnek.
Pesty László, dokumentumfilm rendező itt rákérdezett: amellett, hogy érti a feltételes módot, világítsa meg Kukorelly, hogy milyen körülmények között kerülhetnek elő ezek egy demokratikusan választott parlament mellett.
Kósa András, a Népszava újságírója itt megjegyezte, mit mondunk Orbán Viktor miniszterelnök azon mondatáról, hogy Magyarországon a helytartókat jobb esetben el szokták kergetni. A Molotov-koktélra visszatérve úgy látja, az, hogy az interjúban a polgármester által felvetettek miként teljesülhetnének, maga Márki-Zaytól kellene megkérdezni, ő tudná a legjobban. „Vannak olyan körülmények, amikor egy társadalmi feszültség elérhet egy olyan szintet, hogy békésen nem lehet az adott uralmi elitet leváltani” – így az újságíró.
Pesty megismételte és nyomatékosított: „Ha jól tudom, Magyarországon parlamentáris demokrácia van.”
A teljes adás: