Mérési eredményeik szerint egyes rákkeltőnek minősített szennyező anyagok több százszorosan, más súlyos mérgek pedig több ezerszeresen haladták meg a talajvízre megengedett határértéket. Az egykori gázgyár okozta talajszennyezés miatt a környéken ki kellene cserélni a talajt, a kármentesítés viszont máig sem történt meg, a lerakott veszélyes hulladék pedig évtizedek óta szennyezi a talajt és alacsony vízállásnál a Dunába ömlik. A Greenpeace szerint a helyzet súlyos, a gázmassza pedig az ivóvízbázisokat is veszélyeztetheti. A mérési eredményekről a kormányhivatalnál és a vízügyi hatóságnál is bejelentést tettek.
Ami egy gyorsabb segítség lenne, hogyha elkezdenék kiszivattyúzni a szennyezett talajvizet, megakadályozandó hogy a Dunába jusson. Itt nagyon jelentős koncentrációkról van szó. Olyan anyagokról, amiket EU kötelezővé teszi hogy megakadályozzuk ezeknek a vizekbe kerülését– mondta Simon Gergely a Greeenpeace vegyianyag szakértője.
A szakértő hozzátette: Semmiképp nem javasolnám hogy valaki hosszasan ott pecázzon és lélegezze be ezeket az anyagokat, ezek között több rákkeltő vegyület is van, például naftalin, benzol. Az sem lenne jó ha valaki ott fürdene, sőt ha ebbe az úszó csóvában - ami most már látható is – vízi sportolni sem jó, hisz az ember összefröcsköli magát
.