A tiltakozó diákok szerdán is folytatják akciójukat az ELTE bölcsészkarán. Az esti fórumon megszavazták, hogy a tegnapihoz hasonlóan ma is több órát megzavarnak, de csak azokra az előadásokra mennek be, amelyekre engedélyezik a diákok és a tanárok. Arról is döntöttek, hogy újabb utcai tüntetések szervezésére munkacsoportot hoznak létre.
Az elfoglalt tanteremben körülbelül 15-en vannak, és az ajtóra ki van írva, hogy az oda meghirdetett óra máshol lesz megtartva – jelentette Hír TV tudósítója 12 órakor. A demonstrálók állítólag egy akcióterven dolgoznak.
A többség nem ért egyet
A bölcsészhallgatók többsége nem ért egyet a teremfoglalókkal. A bölcsészettudományi kar Hallgatói Önkormányzata közleményben tiltakozott a Hallagatói Hálózat akciója ellen. Elfogadhatatlannak tartják, hogy egy szűk csoport ráerőlteti a döntését a többségre. Az érdekképviselet szerint az órák megzavarásával pont azokat a célokat ássák alá a Hallgatói Hálózat tagjai, amelyekért küzdenek.
Klinghammer: Ez morális kérdés
Morális kérdésnek nevezte a hallgatói szerződés megkötését a leendő felsőoktatási államtitkár. Klinghammer István a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában azt mondta: ha valaki az állam támogatására igényt tart a tanulmányaihoz, akkor azt valamilyen formában a későbbiekben törlesztenie kell a közösségnek. Klinghammer ugyanakkor kiemelte: arról lehet egyeztetni, hogy a tanulmányok elvégzése után hány évet kell Magyarországon dolgozni.
Politikai játszma?
Hoffmann Rózsa politikai játszmának tartja a Hallgatói Hálózat akcióját. A közoktatási államtitkár a TV2 reggeli műsorában azt mondta: az elmúlt hetekben kiderült, hogy a hallgatók felkészítése mögött olyan politikai és pénzügyi csoportok állnak, amelyeknek érdekük, hogy a kormány megbukjon. Szerinte ezt támasztja alá az is, hogy a HaHa képviselői is elismerték: a Soros György, magyar származású üzletember által finanszírozott továbbképzéseken vettek részt.