Nagy Ferenc családjával hosszabb ideje él a Pécs közeli Bogádon. Az 1200 lelkes települést a csendes nyugodt környezet miatt választotta. Nemrég született meg a harmadik gyermeke, a csok adta lehetőséggel élve nagyobb házba szeretne költözni.
„Én azt javaslom, hogy aki nem vállalt még harmadik gyereket, illetőleg van kettő, mindenképpen vállaljon. Hiszen ez által olyan lehetőségek nyílnak meg, amely kapcsán tudnak építkezni, bővíteni akár. Tehát mindenképpen megéri szerintem, hogy igénybe vegye a csokot” – mondta.
A faluban körzeti iskola működik, de óvodába egy közeli településre kell járniuk a gyerekeknek. A Magyar Falu program segítségével szeretnék, ha náluk is épülne óvoda. A településen átvezető utak egy részét már felújították.
„A mellékutcák tekintetében azonban még vannak hiányosságok és nagyon reméljük, hogy bőséges forrás áll majd rendelkezésre, és Bogád is néhány mellékutcát fel tud újítani. Járdafelújítás tekintetében megalapozott lakossági igények érkeznek az önkormányzathoz. Van olyan járdaszakasz, amire már rendelkezünk tervvel. Van olyan járdaszakasz, amelyre nem, de mégis fejlesztési elképzelés, hogy a jelenlegi állapoton valamilyen könnyebb, egyszerűbb felújítással javíthassunk. Hogyha ezeket sikerül megoldani, akkor biztos vagyok benne, hogy nagyon elégedettek leszünk” – mondta Pfeffer József, a település polgármestere.
A programmal a kormány célja, hogy a kistelepüléseken élők életminősége emelkedjen, a közszolgáltatások bővüljenek.
„A kormánynak egyértelműen az az üzenete a választópolgárok irányába, hogy nem csupán faluból lehet városba költözni, hanem városból is nyugodtan lehet faluba költözni. A jó közszolgáltatásokat, a jó minőségű úthálózatot és a közösségi együttlét formáit kell, vagy lehetőségeit kell ehhez megteremteni. Ez pedig ennek a programnak a keretében reményeink szerint évről évre egyre jobb minőségben biztosított lesz” – mondta Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter.
A közszolgáltatások fejlesztésére 75, a mellékút hálózat fejlesztésére 50, míg a falusi csok programra 25 milliárd forintot fordít a kormány. Az önkormányzatoknak pályázatukban nem kell önerőt biztosítani. A falusi csok feltételrendszerét csak a családügyi konzultáció kiértékelése után határozzák meg.