Hoffmann Rózsa a Magyar Hírlapnak hangsúlyozta: a köznevelési törvényben rögzített az életpályamodell bevezetésének időpontja és a 2013-as költségvetési törvény is tartalmazza a fedezetet. Mint mondta, nem kormánydöntés született, hanem csak egy bejelentés hangzott el a pedagógus-életpályamodell bevezetésének lehetséges elhalasztásáról.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) kampányfogásnak tartja a béremelés elhalasztását. A szervezet elnöke, Mendrey László a Hír Televízió Rájátszás című műsorában azt mondta: továbbra is ragaszkodnak a bérrendezés 2013. szeptemberi időpontjához. A szakszervezeti vezető ugyanakkor közölte: nekik is vannak alternatív javaslataik a kormány számára.
„Többféle javaslatunk lesz. Az egyik az, hogy a parlamenti vitanapot tartsák meg. Beszéljük át, lássuk a feltételeket, elmondhassuk a véleményünket”– mondta Mendrey László elnök.
Több szakszervezet is tiltakozott a nemzetgazdasági miniszter múlt heti bejelentése miatt, Matolcsy György a 397 milliárd forintos egyenlegjavító program egyik elemeként a pedagógusok béremelését jövő szeptemberről 2014 januárjára halasztaná. A Pedagógusok Szakszervezete hétfőn jelentette be, hogy sztrájkbizottság létrehozását kezdeményezik.
Hoffmann javaslatokkal áll elő
Hoffmann Rózsa a Hír TV Kontraszt című műsorában korábban elmondta: a hétvégén alternatív javaslatokat dolgozott ki a kormány számára, amelyekkel akár 2013 szeptemberében elindulhat a pedagógusbér-emelési program: például úgy, hogy a béremelést késleltetve, visszamenőlegesen kapnák meg a tanárok.
A szakpolitikus szerint nem követett el olyan hibát, ami indokolná távozását. Az államtitkár beszélt arról is: pénteken egy uniós miniszteri értekezleten, Cipruson értesült arról, hogy a kormány a pedagógusbér-emelés elhalasztásáról döntött. Az erről szóló híreket kedden még cáfolta Hoffmann Rózsa, az ellenzéki pártok ezért követelték lemondását.