„A paksi bővítésre felvett euróhitel ugyanolyan hibás termék, mint amit a magyar devizahitelesekre sóztak rá a bankok.” Az LMP felszólította a többi parlamenti pártot, hogy ne vegyék napirendre a paksi bővítés hitelszerződését. Az orosz és a magyar kormány megállapodását rögzítő törvényjavaslatot a nemzetgazdasági miniszter terjesztette a parlament elé. Az LMP szerint az atomerőmű nem termeli ki a következő évtizedekben a tízmilliárd eurós kölcsönt, ezért az ökopárt frakcióvezetője azt feltételezi, hogy a visszafizetéshez adóemelésre vagy az áram árának emelésére lesz szükség „A Fidesz álláspontja szerint Kovács Béla jobbikos EP-képviselő egyenesen hazaárulást követett el, amikor hosszú időn keresztül szervezetten és konspiráltan működött együtt az oroszokkal. Az a helyzet, hogy Önök szervezetten és konspiráltan működtek együtt az oroszokkal, amikor ezt a hitelszerződést tető alá hozták” – mondta Schiffer András, az LMP frakcióvezetője.
Magyarország devizában fizet az importáramért is, amelyet a paksi bővítés idővel kivált – emlékeztette Schiffer Andrást a nemzetgazdasági tárca államtitkára. „Maga a hitelmegállapodás is a piaci feltételeknél kedvezőbb kondíciókkal köttetett meg, a futamidő harminc év, a törlesztést az erőmű üzembe helyezését követően kell megkezdeni, a fizetendő kamat a futamidő első tizenegy évében 4 százalék alatti, azt ezt követő hét éves időszakban fokozatosan emelkedik” – közölte Szatmáry Kristóf.
A Jobbik frakcióvezető-helyettese nem Paksról, hanem a rejtélyes Bilderberg-csoportról beszélt, amikor konspirációt emlegetett. Gyöngyösi Márton szerint sejthető, hogy a politikusokból és üzletemberekből álló társaság a globális rend és a világkormány felállításán dolgozik. A radikális politikus nem tartja véletlennek, hogy a Bilderberg-csoport hétvégi találkozójára Magyarországról Bajnai Gordont hívták meg. „Arról a Bajnai Gordonról van szó, aki a 2010-es választásokat követően eltűnt Magyarországról, két évig turnézott az Egyesült Államokban, úgy jött haza, hogy nemcsak pártot alapított Együtt 2014 néven, hanem egy Haza és Haladás nevű alapítvány, amelyről immár azt is tudjuk, hogy több mint egymilliárd forintnyi támogatást kapott az egyik legbefolyásosabb amerikai alapítványtól, a Demokrata Párt háttérintézményeként működő Center for American Progresstől” – mondta Gyöngyösi Márton.
A külügyi államtitkár egyetértett abban a jobbikos képviselővel, hogy a volt miniszterelnök meghívása valóban kifogásolható. Németh Zsolt szerint azonban nemcsak Bajnai Gordon adós válaszokkal, hanem a Jobbik is. „Magyarország a legkiszolgáltatottabb helyzetben van, hiszen egyoldalú energiafüggőségünk van. Ha egy ilyen országnak szolgáltatnak ki önök szisztematikusan és szervezett módon információkat, mint ahogy ez a vádban Kovács Béla vonatkozásában megfogalmazódik, akkor azt gondolom, hogy az rendkívül súlyos helyzet” – mondta Németh Zsolt.
Németh Zsolt azt mondta: a Jobbik továbbra sem válaszolt arra, hogy Kovács Béla megőrizheti-e európai parlamenti mandátumát, ha a bíróság jogerősen elítéli kémkedésért.