Délutáni óra a balassagyarmati Természettudományos Élményközpontban. A Balassi Bálint Gimnázium tanulói itt olyan barátságos környezetben ismerkedhetnek a tudományos összefüggésekkel, hogy a foglalkozás inkább hasonlít egy baráti hangulatú beszélgetéshez, mint egy tanítási órához. Ez az újfajta oktatási módszer az eddigi tapasztalatok szerint rendkívül hatékony.
Ez tulajdonképpen kiegészíti a közoktatást és a délelőtti tanítási órákat, ennek a keretében sokkal élményszerűbbé tehető a tanítás-tanulás folyamata, a gyerekek nagyon élvezik ezeket az órákat
– nyilatkozta a KLIK balassagyarmati tankerületének igazgatója, Nagyné Barna Orsolya.
Az országszerte felépülő hasonló központok fő feladata, hogy a természettudományok felé irányítsa a diákokat. A tanítási módszerek is újak, az előadók a szemléltetésre helyezik a hangsúlyt, és szerepet kap a virtuális valóság is.
Bízunk abban, hogy az itteni új pedagógiai módszerek segítségével élményközpontú oktatás keretein belül, kísérletalapú oktatás során nemcsak fel tudjuk kelteni a fiatalok érdeklődését a természettudományok iránt, hanem reményeink szerint hivatásukként is tudják választani majd a természettudományi pályák valamelyikét
– mondta Illés Boglárka az EMMI helyettes államtitkára.
A tizenhárom élményközpontot az ország különböző városaiban építik fel. A teljes beruházás négy és félmilliárd forintba kerül.