A Szegedi Nyomozó Ügyészség eredetileg egy szegedi ügyvéd ellen indított hivatali vesztegetés miatt nyomozást, amikor az ügyben felmerült a Szegedi Törvényszék bírójának a neve is. A vád szerint az ügyvéd egy több száz millió forintos adócsalási ügyben letartóztatott gyanúsítottnak ajánlotta fel, hogy néhány millióért szabadlábra helyezteti. Az ügyészség szerint a bíró alaposan gyanúsítható azzal, hogy máskor is fogadott el kenőpénzeket.
„Az első és legfontosabb feladta, hogy a bíróságok alkotmányos feladatukat teljesítsék...” Az Országos Bírósági Hivatal elnöke azt mondta, a bírói pártatlanságot csak az garantálhatja, ha az egész rendszert ellenőrzik. Handó Tünde szerint komoly ellenőrzésekre került sor, olyanokra, amelyek a korábbi években nem történtek meg. Az Országos Bírósági Hivatal elnöke közölte, hogy ezeknek negatív következményei is lettek, tehát voltak olyan ügyek, amelyekben feljelentéseket kellett tenniük.
– Folyamatban van az utóbbi idők legfontosabb korrupciós ügye, ez a bizonyos magas rangú rendőri vezetők megvesztegetése, ahol eddig 10 gyanúsított van – mondta Polt Péter. Ennek az ügynek a megfelelő kezelése, megoldása mintaértékű lehet a jövőre nézve – tette hozzá a legfőbb ügyész.
A Transparency International korrupcióellenes szervezet felmérése szerint Magyarországon komoly kihívást jelent a megfelelő elszámoltathatóság megteremtése. Alexa Noémi ügyvezető igazgató közölte: a két leginkább kockázatot magában foglaló, hordozó szektor a politikai pártok és az üzleti szektor volt. A Transparency International Magyarország ügyvezető igazgatója ismét fölhívta a figyelmet a párt- és kampányfinanszírozás átláthatatlanságára. A szervezet szerint Magyarország még így is a a régió kevésbé korrupt országai között van.