Az SZDSZ VIII. kerületi alapszervezetének székhelyét kezdetben jelképes összegért bérelték. A lakást végül 2006-ban megvásárolták 23,4 millió forintért, harmincéves kamatmentes hitelre.
A szabad demokraták józsefvárosi szervezete 24 milliós adósságot halmozott fel az önkormányzat felé, az összes tartozásuk ennek több mint ötszöröse. „A rendelkezésre álló információk szerint és adatok szerint közel 24 millió forinttal tartozik a Szabad Demokraták Szövetsége, a magyar liberális párt a józsefvárosi önkormányzatnak – mondta Kocsis Máté, hozzátéve: de természetesen a józsefvárosi SZDSZ tartozásának nem ez a végösszege. Mintegy 111 millió forint az az összeg, amellyel különböző magánszemélyek, szervezetek vagy egyéb más cégek felé halmozódott fel tartozásuk” – tette hozzá a Fidesz VIII. kerületi polgármestere.
A baloldali összefogás listáján negyedik helyen álló Fodor Gábor egykori pártjának tartozásai miatt februárban rendeltek el nyomozást. 2007-től 24 ingatlan megvásárlására vettek fel kölcsönt a Magyar Nemzeti Banktól, a törlesztőrészletet viszont nem fizetik.
Az MDF csaknem egymilliárdos adósságot halmozott fel, ebből 500 millió jelzálog alapú hitel, 450 millió számlatartozás. A jogutódja, a Jólét és Szabadság Demokrata Közösség csaknem 200 milliót törlesztett, miután decemberben elárverezték a székházukat.
„A döntő többség számára valószínűleg a kampánytámogatás zsebre tétele a cél” – véli a választási szakértő. Eddig 31 párt, szervezet került fel a választási listára, közülük több alig néhány hónapja alakult. A választási szakértő szerint ezeknek a pártoknak egyértelműen az a céljuk, hogy saját céljaikra költsék el az államtól kapott százmilliókat.
„150–600 millió forint, amiről beszélünk. A kisebb formációk esetében nyilván a 150–300 millió forintos sávban van inkább, amire ők számíthatnak. A törvény viszont rejtélyes módon nem rendelkezik arról, hogy ugyanolyan szigorúsággal el kellene számolni ezekről a pénzekről, így aztán szinte felhívott a törvény arra, hogy legyenek ilyen pártok, amelyek csak erre hajtva induljanak el és szálljanak ringbe” – mondja László Róbert, a Political Capital szakértője.
Az egyéni jelölteknek egymillió forint jár, de ha nem érik el a választáson a 2 százalékos támogatottságot, akkor ezt vissza kell fizetniük. Az országos listáért viszont a legkisebb pártnak is 149 millió forintot utalnak a kampányra, amit nem kell visszafizetni.