Nem vesztegette az időt a brit miniszterelnök, miután ha kis többséggel is, de megnyerte a kormánya ellen kezdeményezett bizalmi szavazást. Theresa May azonnal tárgyalásokba kezdett a brexit további sorsáról.
Most itt az idő, hogy félretegyük a személyes érdekeinket. Most volt néhány konstruktív beszélgetésem a liberális demokraták vezetőjével, valamint a skót nemzeti párttal és a walesi párttal. Holnaptól a vezető kormánytagokkal együtt tárgyalunk olyan képviselőkkel, akik a lehető legszélesebb körben foglalkoznak a parlamenti ügyeinkkel, köztük van a Demokratikus Unionisták is. Sajnos a Munkáspárt vezetője jelenlegi ismereteim szerint nem jelezte szándékát, hogy részt venne ezeken a megbeszéléseken
– közölte May.
A bizalmatlansági indítványt benyújtó munkáspárti vezető, Jeremy Corbyn azt mondta: addig nem ül tárgyalóasztalhoz, amíg teljesen ki nem zárják a megállapodás nélküli brexit lehetőségét. May-nek január 21-ig kell benyújtani a következő, remélhetőleg konszenzusos javaslatot a kilépésről. Ha ezt megvitatják, ismét Brüsszelen a sor, hogy elfogadja-e a tervezetet. Tony Blair volt brit miniszterelnök szerint eljött az a pont, amikor a március 29-i kilépés elhalasztásáról, illetve az átmenet meghosszabbításáról kell beszélni, egy megállapodás nélküli kilépés ugyanis, mint fogalmazott, "jelentős károkat okozna a brit gazdaságnak."