Az egyik óbudai általános iskolában kétszáz gyermek tanul. Habár pár nap múlva hosszú időre kicsengetnek, a diákok ötöde a nyári szünidőt is az intézmény falai közt tölti. Az iskolába napközis tábort szervez az önkormányzat: sport- és kézműves foglalkozásokkal illetve strandolással. „Körülbelül negyvenen kérték a tábort júliusra, és augusztusra körülbelül tizenöt-húsz gyermek. Van, aki egész nyárra, de van, aki egy-egy hetet kért, mert a család így tudja megoldani a gyermekek elhelyezését” – mondta Bakó Vilma, a dr. Béres József Általános Iskola igazgatóhelyettese.
A szülőknek csak az étkezést kell állniuk, ami egy hétre kétezer forint. A nyári táborok többsége ennél jóval drágább. A legolcsóbbnak számító tánctáborok tízezer forintba kerülnek, míg a művészi vagy lovastáborokért átlagosan harmincezret kérnek.
Budapest egyik legdrágább, ámde legnépszerűbb nyári foglalkozása az állatkerti Zootábor. Az egyhetes programsorozat 55 ezer forintba kerül. „Egy héten maximum kétszáztíz gyermeket tudunk fogadni a táborban, és szerencsére nagy az érdeklődés. A nyár eleji turnusokban, amikor a szülők még nem akarnak szabadságra menni, már nemigen tudunk sok gyermeket felvenni. Mindenhol van még helyünk, de limitált a felvételi lehetőség” – mondta Kovács Virág, a Játékmester Élményprogram programigazgatója.
Míg a fővárosban elsősorban a napközis, vidéken az ottalvós táborok népszerűek. „A legkeresettebb táborok téma szerint a kalandtáborok. Ezek lehetnek valamilyen film vagy fantáziavilág köré épített táborok. Ilyen a Harry Potter-táborunk vagy a Jack Sparrow-táborunk. De vannak kalandparkokban lévő túlélőtáborok is” – mondta Tóth Béla, a Taborfigyelo.hu ügyvezetője.
Keresettek a nyelvi táborok is, de a szülőknek itt mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk. A legdrágábbakért 150-180 ezer forintot kérnek egy hétre. A képzeletbeli dobogó harmadik fokát a sporttáborok foglalják el. A foglalkozások árai nem változtak jelentősen a tavalyi évhez képest.