„Minden technikai dolgozó normálisan megkapta a fizetését. Sőt a III. kerületben még a cafeteriát is biztosítottuk a technikai dolgozóknak” – mondta Hont János, az Óbudai Költségvetési Szerveket Kiszolgáló Intézmény igazgatója.
A pesterzsébeti iskolák technikai dolgozóiknak – így a portásoknak, gondnokoknak és takarítónőknek – csökkent a bruttó átlagkeresete – állítja a XVIII. kerület szocialista országgyűlési képviselője. Párttársa, a volt oktatási miniszter ezért hibás terméknek nevezte a pedagóguséletpálya-modellt. „Az hogy a pedagógusok több pénzt kapnak az jó. Az a rendszer azonban, amit az oktatási államtitkárság Hoffmann államtitkár asszony vezetésével létrehozott, szakmailag gyenge, csapnivaló munka. Budapest XVIII. kerületében és számos helyen még az országban” – mondta Hiller István, szocialista képviselő.
Szeptembertől 160 ezer pedagógus bére növekedett, átlagosan 34 százalékkal. A nógrádkövesdi általános iskolában mind a 9 pedagógusnak magasabb lett a fizetése. „Van, akinek 99 ezer 800 forinttal is növekedett a bére, bruttóban” – közölte Bendik Tamás, a Nógrádkövesdi Általános Iskola igazgatóhelyettese.
Hoffmann Rózsa a Nógrád megyei településen elmondta, hogy a béremelésekre garanciát is vállalt a kormány, mert az nem hitelből történik, mint a szocialisták idejében, 2002-ben, hanem megvan a fedezete a költségvetésben. „A pedagógusok mondhatnak magukénak egyedül egy olyan bértáblát, amelynek az értékállóságát is biztosította a kormány és az országgyűlés azáltal, hogy a törvényben nem fix forintokat rögzítettünk, hanem százalékokat. A százaléknak mindig van egy alapja, amihez viszonyítjuk a 100-200 százalékot, és ez az alap a mindenkori minimálbér” – jelentette ki Hoffmann Rózsa.
Közben a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szombatra több helyen is demonstrációkat szervez, mert szerintük az alapbér ugyan nőtt, de a tanárok jövedelme stagnál, mivel a kötelező óraszámok is emelkedtek.