Közösen tettek esküt az ellenzéki pártok képviselői egy rendkívüli ülés után még januárban a parlament előtt. Több között a DK, az MSZP, a Párbeszéd, az LMP és a Jobbik képviselői vettek részt a demonstráción.
A Jobbik akkor alelnöke másnap élesen bírálta a közös fellépést. Hegedűs Lorántné közösségi oldalán azt írta: „a jövőben a leghatározottabban kerülni kell minden olyan helyzetet, ahol akár csak egy képen jelennénk meg a vörös ötven árnyalatához tartozó pártocskákkal, kivált olyan szerepvállalókkal, mint a szemkilövető Gyurcsány Ferenc.”
Hegedűs Lorántné kedden jelentette be, hogy kilép a Jobbikból. Döntését azzal indokolta, hogy posztkommunistákkal nem tud közösséget vállalni. Később nem csak a posztot, de képviselői oldalát is törölte.
Egy nappal később pedig parlamenti mandátumáról is lemondott. Kerestük Hegedűs Lorántnét, de nem nyilatkozott.
A jobbikos Varga-Damm Andrea szerint Hegedűsné kilépése nem volt indokolt döntés. „Én magam soha nem hallottam képviselőtársamtól olyan típusú kritikát, aminek ebbe a nyilatkozatba kellett torkollnia. Az is nagy örömömre szolgált, hogy nagyon hamar levette mind az oldalát, mind ezt a bejegyzést, mert nagy valószínűséggel belátta, hogy ez nem volt helyénvaló, hiszen egy egész közösséget lehet megbántani egy ilyen kijelentéssel” – mondta a képviselő.
Varga-Damma Andrea szerint Hegedűsné a néppártosodással is egyetértett. „A néppártosodás folyamatában képviselőtársnőm részt vett, egyetértett vele, részt vett olyan rendezvényeken, tevékenységekben, amikor más politikai, ideológiai alapú emberekkel kellett stúdióban lenni, bárhol párbeszédet folytatni, rendezvényeken lenni, tüntetéseken akár” – tette hozzá.
A Mi Hazánk politikusa szerint pártjának nincs szüksége több volt jobbikosra. Novák Előd úgy véli, a Jobbik kárpótolni fogja a lemondott képviselőt.
„Azt az évi több milliárd forintot, amit a Jobbik pártalapítványa, és a frakciója kap, azt olyan hatalomtechnikai játékokra használják föl, amelynek keretében olykor kárpótolják az ilyenkor lemondó képviselőt, súlyos milliókkal, akár tízmilliókkal, ehhez azonban már nem kívántam a nevemet adni. Egyfajta hullarablás az, ami a Jobbikban zajlik” – fogalmazott.
Hegedűs Lorántné idén már a harmadik jobbikos képviselő, aki visszaadja parlamenti mandátumát. Szávay István és Staudt Gábor januárban mondott le.