Gyopáros Alpár hangsúlyozta: az állatkerti fejlesztésekhez hasonló komplexitás jellemzi az egész veszprémi Modern városok programot, amellyel az élet minden szegmensére reagálnak. Tartalmaz gazdaság-, vállalkozás-, sport-, kulturális és infrastrukturális fejlesztéseket is.
Hozzátette: a százmilliárd forintos nagyságrendű veszprémi fejlesztések 96-97 százaléka hazai költségvetési forrásból valósul meg.
A kormánybiztos közölte: országosan is jól halad a Modern városok program megvalósítása, a mintegy négyezer milliárd forint forrásigényű 270 projektelem hamarosan eléri az 50 százalékos kifizetési arányt. Gyopáros Alpár megjegyezte: a beruházások háromnegyede szintén hazai forrásból valósul meg.
Ovádi Péter, a térség kormánypárti országgyűlési képviselője Veszprém legnagyobb turisztikai attrakciójaként jellemezte az állatkertet, amely a Modern városok program fejlesztéseinek köszönhetően évről évre új elemekkel bővülhetett.
Porga Gyula, Veszprém fideszes polgármestere úgy fogalmazott: az elmúlt tíz évben az állatkert a 21. század kihívásaihoz igazodva folyamatosan újult meg. A Modern városok program előnyeként emelte ki, hogy a városi közösség igényei alapján konkrét ügyekre tudnak megfelelő válaszokat adni a program beruházásaival.
Török László állatkertigazgató hangsúlyozta: a 2,5 milliárd forintos forrásból az állatkert történetének legnagyobb fejlesztéssorozata valósult meg. Az oroszlánok európai színvonalú kifutót kaptak, elkezdődött a fejes-völgyi terület rekonstrukciója a medveházzal és -kifutóval, de megújult a tevék, a guanakók és a rénszarvasok helye is. Félhektáros szavannajátszóteret adtak át, oktató- és rendezvényház, valamint látványkifutók is épültek.
A turisztikai attrakciók mellett infrastrukturális fejlesztések is megvalósultak, ennek köszönhetően a veszprémi állatkertben található Magyarország egyik legkorszerűbb állatorvosi rendelője. Emellett takarmánykonyhával, karanténnal, valamint a munkatársak körülményeit javító magas színvonalú szociális helyiségekkel is bővült az állatkert - mondta.
MTI