A tévéostromnál elkövetett rendőri hibákat elemző Ignácz-jelentés felolvasásával folytatódott a Bene–Gergényi-per. „Az MTV székházánál a helyszínirányító parancsnok személy, bár kijelölésre került, azonban az odavezényelt rendőri erők parancsnokai erről tudomással nem bírtak. A helyszínparancsnok kötelezettségeit nem gyakorolta megfelelően, egy idő után az események külső szemlélőjévé vált. Az események súlypontjának eltolódását követően nem került sor a Szabadság téren vezetési pont vagy figyelő pont felállítására” – ismertette Kiss Károly tanácsvezető bíró.
A jelentést összeállító bizottságnak annak idején Fejér megyei kapitányként tagja volt a jelenlegi országos főkapitány is. Papp Károly a bíróság előtt azt mondta, hogy Gergényi Péter késve rendelte el a riadót. „Tisztelt bíróság, a bekövetkezett eseményekhez képest késve történt az intézkedés, ugyanis ebben az időszakban, a jelentésből is kitűnik, három helyszínen folyt a rendőri tevékenység. Volt a Kossuth téren, a másik a Képviselői Irodaháznál, a harmadik pedig a Szabadság téren. Tehát látható volt, hogy az a rendőri erő és eszköz, amely akkor rendelkezésre állt rendőri tevékenység végrehajtásához, nem fog elegendő lenni. És ekkor el kellett volna rendelni a riadót az állomány számára. Sőt, kérni kellett volna az országos főkapitány-helyettestől a Rebisznek a riadóztatását” – mondta Papp Károly.
A tábornok azt is állította, hogy ha nincsenek a vezetési anomáliák, akkor kezelhető lett volna a helyzet. „Mindenki parancsnokolt, és végül senki nem parancsnokolt, ez volt a probléma. Tehát nem volt meg az az egyszemélyi vezető, akinek az egész térségben a rendőri erők, eszközök alkalmazását irányítani kellett volna” – fogalmazott az országos rendőrfőkapitány. Papp Károly elmondta azt is, hogy a tévészékházhoz csak megfelelően felszerelt egységeket kellett volna vezényelni, de az akkori rendőri vezetők ezt elmulasztották.