2025. 02. 23. Vasárnap Alfréd napja
Jelenleg a TV-ben:

Svenk

Következik:

Orbán Viktor évértékelője 2025 08:05

Belföld

Feljelentést tesz a Fidesz az MSZP feketekasszája miatt

A Fidesz a hatóságokhoz fordul az MSZP feketekasszája miatt, miután a héten Gyurcsány Ferenc elárulta, hogy már az ő pártelnöksége idején is érkeztek illegális pénzek a szocialistákhoz. Mesterházy Attila továbbra is hárít.

„Ha igazán le akarnák zárni a múltjukat, akkor megtették volna, de a múltukat nem akarják lezárni” – fogalmazott Kocsis Máté. A Fidesz szerint nem akar megújulni az MSZP, ezért nem tett feljelentést Mesterházy Attila a szocialisták fekete pártkasszája ügyében, amiről Gyurcsány Ferenc beszélt a hét elején.

„A Fidesz feljelentést fog tenni az elhangzottak kapcsán, ez az a feljelentés, amit Mesterházy Attilának kellett volna megtennie, de nem tette meg, éppen ezért megtesszük most mi, de nem Mesterházy Attila ellen, hanem Mesterházy Attila helyett fogjuk ezt a feljelentést megtenni” – jelentette ki Kocsis Máté.

A Fidesz feljelentése után a hatóságok beidézhetik Gyurcsány Ferencet is, aki pénteken már adatokat is közölt arról, hogy mennyi pénzt használtak fel törvénytelenül a legutóbbi választási kampány idején.

„Nagyságrenddel többet költenek a pártok a kampányra, mint amit a törvény megenged. A törvény által megszabott, képviselőnkénti egymillió forint, azaz összesen 386 millió forint helyett a nagy pártok legalább hárommilliárd forintból finanszírozták a kampányaikat, de a kisebb pártok is a törvényben meghatározottnál lényegesen többől” – mondta az MSZP egykori elnöke.

Az MSZP jelenlegi elnöke továbbra is úgy gondolja, hogy neki semmi dolga az ügyben. „2009–10-ben az ÁSZ megvizsgálta a Magyar Szocialista Párt költségvetését, zárszámadását. Ezt minden párt esetében kétévente megteszi az ÁSZ. Erről ki is adott egy közleményt, és mindent rendben talált” – közölte Mesterházy Attila.

Az MSZP tavalyi és tavalyelőtti költségvetését a következő hetekben kezdi vizsgálni az Állami Számvevőszék.

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

„Mintha varázsolnék” – mondja egy eltűnőben lévő mesterség utolsó mohikánja

„Mintha varázsolnék” – mondja egy eltűnőben lévő mesterség utolsó mohikánja

Édesapja volt a mestere, gyermekei is kitanulták a szakmát. Boltja a Margit híd közelében átélte az elmúlt évtizedek üzletbezárásait, noha neki sem megy már úgy, mint a rendszerváltás idején. Kuncsaftjai közt volt Sinkovits Imre és Bessenyei Ferenc, és nem akadt olyan szerkezet, mellyel ne boldogult volna. Egy régi mesterség múltjáról és jelenéről mesél Koronczay Imre órásmester.

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

Hajtóvadászatot hirdetett a kábítószer-kereskedők ellen Orbán Viktor

Hajtóvadászatot hirdetett a kábítószer-kereskedők ellen Orbán Viktor

Orbán Viktor szombati évértékelőjében zéró toleranciát és hajtóvadászatot hirdetett a kábítószer-kereskedők ellen. Azt is bejelentette, kormánybiztost nevez ki. A döntés hátterében az olcsó, szintetikus kábítószerek terjedése áll. Nem véletlenül került a téma napirendre, ugyanis jelentősen megnőtt a fogyasztásuk az elmúlt években.
@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!