A baloldali kis pártok közös főpolgármester-jelöltje szombaton bemutatta, hogyan szeretné a főváros vezetéséből kiseprűzni a Fideszt. Pártjának, a Modern Magyarország Mozgalomnak a honlapján ehhez programot is hirdetett. Bokros tavasszal még a MoMa miniszterelnök-jelöltje volt. Akkor még azt szorgalmazta, hogy minden magyar településen be kellene vezetni az ingatlanadót. A Bokros támogatásában egyébként is megosztott MSZP korábbi fővárosi elnöke ebben most nem ért egyet a Horn-kormány volt pénzügyminiszterével, de azért rá fog szavazni.
– Az ingatlanadó Bokros-féle ötletét én személy szerint nem támogatom. Ugyanakkor a budapestieknek Falus Ferenc visszalépése után sajnos nem maradt más választásuk, amennyiben a Fidesz főpolgármester-jelöltjét le akarják választani, le akarják váltani, akkor ennek nincs más útja, mint Bokros Lajosra szavazni. Én személy szerint borzasztóan sajnálom, hogy ez a helyzet előállt, de attól még ez az igazság – mondta a Hír TV-nek Burány Sándor, az MSZP országgyűlési képviselője.
Az Együtt–PM társelnöke szerint sincs Magyarországon szükség ilyen közteherre. Szigetvári Viktor szerint ráadásul egy főpolgármesternek saját hatáskörben nincs is lehetősége bevezetni. „Egy más teherviselési rendszerben, közteher-viselési rendszerben meg kell vizsgálni mindennek a lehetőségét, viszont ez nincs napirenden, a fővárosban, az önkormányzati választáson nekünk, ellenzéki politikusoknak nincs lehetőségünk ingatlanadót bevezetni. Az Együtt–PM ezt nem is támogatja, nincs is a programban, az önkormányzati kampányban ez nem téma” – fogalmazott Szigetvári Viktor, az Együtt–PM társelnöke.
A Fidesz alelnöke azt mondta: néhány önkormányzat most is alkalmaz ingatlanadót, de általában nem a lakóházakra, hanem a gazdasági célú épületekre vetik ki. „Lakáscélú ingatlanadóztatást Magyarországon az önkormányzati rendszer ritka kivételtől eltekintve nem alkalmaz és nem is nagyon támogatja az önkormányzat. Én ezt külön értelmetlennek látom, tehát szerintem nem kell alkalmazni. Debrecenben sem alkalmazzuk, tehát nincsen lakás-ingatlanadó. Bokros Lajos, illetőleg a baloldali pártok viszont, amióta az eszemet tudom, ezt szorgalmazzák” – közölte a Fidesz ügyvezető alelnöke.
Kósa Lajos emlékeztetett: a Bajnai-kormány 2009-ben megszavaztatta a balliberális parlamenti képviselőkkel a lakáscélú ingatlanadó bevezetését, csak az Alkotmánybíróság később megsemmisítette a törvényt.