„Nácik haza, nácik haza, nácik haza…” – dulakodással kezdődött a holokauszt áldozataira emlékező Élet Menete Budapesten. A felvonulás a Margit híd pesti hídfőjétől indult, ahol egy férfi Petőfi Sándor szélsőjobboldali körökben gyakran idézett soraival tiltakozott az izraeli elnök korábban elhangzott kijelentése ellen. Simon Peresz 2007-ben, az izraeli kereskedelmi kamara közgyűlésén mondta azt, hogy Izraelnek példátlan gazdasági eredményei vannak, gazdasági függetlenséghez jutott, megveszi Manhattant, Lengyelországot és Magyarországot.
A molinót tartó férfit a rendőrök igazoltatták, de nem indítottak ellene szabálysértési eljárást.
Az Élet Menetén ott volt Heller Ágnes filozófus is, aki az „orbáni diktatúráról” nyilatkozik folyamatosan a külföldi sajtónak. A motorosok betiltott rendezvényével kapcsolatban most sajátos álláspontot képviselt. „Nagyon örülök, hogy nincs motoros felvonulás, mert szégyen volt, de nem helyeslem, hogy a miniszterelnök megtiltotta – mondta Heller Ágnes. – Egy demokráciában a miniszterelnök nem szólíthatja fel a parlamentben a belügyminisztert, hogy tiltson be valamit, mert nincs meg a jogosítványa” – tette hozzá a filozófus.
A megemlékezésen – a Jobbik kivételével – valamennyi jobb- és baloldali párt részt vett.
Bajnai: Helyes
Bajnai Gordon is egyetértett azzal, hogy Orbán Viktor betiltotta az ellendemonstrációt. „Helyes, ha a miniszterelnök is úgy gondolja – fogalmazott Bajnai Gordon. (…) Jogszerűen kell eljárni, a rendőrségnek hivatalból is meg kellene tenni, nem kell hozzá egy miniszterelnök” – tette hozzá.
Az Élet Menetén a szervezők szerint több tízezren vettek részt. A színpadi beszédekben a legtöbben azt hangoztatták, hogy soha többé holokausztot. A vészkorszak idején Budapesten dolgozó svájci diplomata, Carl Lutz nevét viselő rakparton a megemlékezés Gerendás Péter dalával ért véget, aki el akar költözni az országból a szerinte erősödő antiszemitizmus miatt.