„Bejön ide, este bejön ide a községbe, bejön a szag, az megvolt ezelőtt is volt szag, mert pucolják az ólakat meg minden, akkor bejönnek a jószág szagai, mert a község határain kint sok állattal foglalkoznak” – mondta el Berta János, tiszaföldvári lakos.
A polgármester bízik abban, hogy hamarosan megszabadulnak a lakosok a szagtól.
„Ez egy működő sertéstelep volt, most ami információm van, hogy mostanában, pár héttel ezelőtt kezdődtek a problémák, de én a tulajdonossal nem beszéltem, nem volt vele kapcsolatom. Ez egy külterületen lévő sertéstelep, tehát hatóságilag se hozzánk tartozik, nem az önkormányzathoz, de viszont annak idézőjelbe Örülök hogy sikerült ezt felderíteni és hogy a megfelelő lépéseket meg fogják tenni ebben az ügyben és bízom benne, hogy ez a fajta szaghatás a következő időkben már nem fog bekövetkezni” – nyilatkozta Hegedűs István a város polgármestere.
A telepen nem egyszeri problémáról lehet szó, sem az állattartás körülményei, sem a telep működése nem felelhetett meg az előírásoknak.
„Aki azt állítja, hogy több ezer állat hullott el itt az elmúlt két évben, az azt mondja hogy már eleve a tartásuk sem volt szabályos, ez ugye megérne egy állatvédelmi vizsgálatot is nyilvánvalóan, hogy egyáltalán milyen körülmények között tartották ott ezeket az állatokat, mert valószínűsíthetően, ahhoz ilyen nagy mennyiségű állat elhulljon, ahhoz bizony a tartási körülményeik , biztos vagyok benne, hogy nem megfelelőek voltak” - mondta el televíziónknak Boldog István a térség országgyűlési képviselője.
A Mezőtúri Járási Hivatal állategészségügyi vizsgálatot kezdeményezett az ügyben.