Több tízezer gyermek tölti a nyári szünidő egy részét táborokban és egyre inkább növekszik az olyan táborok száma is, ahol valamilyen aktív kikapcsolódásra is lehetőség nyílik. A kánikulában még mindig a strandolás a legnépszerűbb időtöltés, de rohamosan nő a fizikai élményszerzésre építő, vagy akár kalandparkokban megszervezett táborok száma is.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium megrendelésére tavaly után idén is fokozottan ellenőrzik az aktív szórakozást biztosító élményeszközöket, így a többi között a strandok felszereléseit, a vízi a csúszdákat, légvárakat, vagy a kalandparkok játékait. Eddig több mint 200 tábort vizsgáltak, ebből 21-ben kellett letiltani valamilyen eszközt. Nagyrészükben már pótolták a hiányosságot.
A tavalyi ellenőrzéshez képest, amikor az ellenőrzött táborok, illetve az eszközöknek a 45 százaléka volt kifogásolható, tehát valamilyen hiányosságot talált a Fogyasztóvédelmi hatóság, az idei évre ez 28 százalékra csökkent. Mi azt feltételezzük, hogy ez ugye a hatósági ellenőrzésnek is köszönhető, hiszen az üzemeltetők, a táborszervezők felismerték azt, hogy nekik is kötelességük, hogy különböző feltételeknek megfeleljenek, hogyha mondjuk ugrálóvárat, légvárat, gokart pályát, vagy valami mást állítanak fel a táborban, ami ugye a gyermekeknek az aktív kikapcsolódását biztosítja. - nyilatkozta Keszthelyi Nikoletta, az Innovációs és Technológiai Minisztérium fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkára.
A Fogyasztóvédelmi hatóság főként azokat a dokumentációkat ellenőrzi, amelyek azt igazolják, hogy műszakilag megfelelő állapotban vannak-e az eszközök, valamint vizsgálják az üzemeltetési naplókat, illetve a terhelhetőséget igazoló tanúsítványokat is. A nem megfelelő eszközök miatt akár 15 ezertől-150 ezer forintig terjedő bírságot is kiszabhatnak.
HírTV