Rendőrségi kihallgatására vitték L. Szilvesztert. A 40 éves férfit gyanúsítják Kardos Krisztina meggyilkolásával. A 36 éves nő 2013. szeptember 25-én este indult futni, de soha nem ért haza. Részben lemeztelenített holttestére néhány órával később találtak rá a soroksári szigetdűlőn. Az országos figyelmet kapott ügyön csaknem 5 évig dolgozott a rendőrség. A nyomozóknak nem volt könnyű dolguk.
„Azzal kellett szembesülnünk, hogy maradt a legrosszabbul nyomozható ad hoc bűncselekmény verziója, hiszen itt arról van szó, hogy az elkövető az nem ismeri a sértettet, hanem a területhez kötődik, és az alkalom szüli, jelen esetben nem a tolvajt, hanem a gyilkost” – fogalmazott Petőfi Attila, a Készenléti Rendőrség Kiemelt Ügyeket Felderítő Osztályának vezérőrnagya.
A tetthely környezetéhez viszont 330 ezer embert lehetett kötni. A nyomozók 1847 személytől vettek mintát és volt aki poligráfos vizsgálaton is átesett, azonban ez sem vezetett eredményre. Ezért végül azoktól a raboktól is DNS-mintát vettek, akik a környékhez kötődtek. Így jutottak el L. Szilveszterhez, aki kisebb súlyú bűncselekmények miatt már a gyilkosság után egy hónappal börtönben ült. A férfi azonban telefonja cellainformációi szerint a gyilkosság idején a terülten tartózkodott. A vallomástételt ugyan megtagadta, amíg azonban védőjére vártak, spontán beszélgetésbe elegyedett a nyomozókkal.
„Ő elmondta, hogy igen, a területen tartózkodott, kerékpározott és eközben találkozott egy olyan szituációval, amikor a szigetdűlő betonútja mellett egy férfi bántalmaz egy nőt. Ő a lovagiasság szabályai szerint azonnal leszállt a kerékpárról, odament, ebbe a szituációba beavatkozott. Megütötte egyszer, kétszer ezt a személyt, emiatt a saját keze, az ökle felsérült, nyílt, vérző sérülést szenvedett, ami maradhatott a helyszínen, ami esetleg nyomra vezetett minket, de amikor ez a szituáció megoldódott, ő a kerékpárt eltolta Budapest felé, nem tudja mi lett a hölggyel, akivel semmilyen fizikai kontaktusa nem volt” – ismertette a vezérőrnagy, aki szerint a feltárt bizonyítékok alapján ez cáfolható, egyben arra is emlékeztetett: a férfi öt éve készült erre a szituációra. L. Szilveszter más ügyei miatt 2020-ig mindenképp börtönben marad, a nyomozók szerint azonban, a különös kegyetlenségből, aljas indokból elkövetett gyilkosság miatt akár életfogytiglani büntetést is kiszabhat rá a bíróság.
Soroksár polgármestere folyamatosan nyomon követte az ügyet, jó viszonyt ápol az áldozat családjával is. A kerületben a tragédia miatt több intézkedést is tettek a közbiztonság javításáért, 2019 végére elkészülhet a rendőrkapitányság is.
Geiger Ferenc, Soroksár polgármestere
„Egy ilyen esetnek kellett bekövetkeznie ahhoz, hogy az önálló rendőrkapitányság felépítése, kiépítése újra napirendre kerüljön. Ennek keretében mi megvásároltuk ezt a telket, közel 100 milliárd forintért, és hát a lobbyzás eredményeként sikerült elérnünk azt, hogy pénzt kapjunk erre, a kormány tavaly decemberben 1 milliárd forintot biztosított a rendőrkapitányság felépítésére” – mondta Geiger Ferenc polgármester.
Az öt évig tartozó nyomozás során csak a DNS vizsgálatokra 368 millió forintot költöttek. Az ügyben kitűzött több millió forintos nyomravezetői díjat senkinek sem fizették ki.