A riportban látható őzek jelentik most a legkevesebb kockázatot az autósokra nézve. Békésen pihennek a Vadasparkban.
Ezen a felvételen látható állat azonban már nem volt ilyen nyugodt. Nagy tempóban ugrott ki a szabályosan haladó sofőr elé. Esély sem volt elkerülni a balesetet.
Július végétől egyre több ehhez hasonló őz mozgásra lehet számítani, a hazai utakon mondta el az Országos Magyar Vadászkamara szóvivője. Földvári Attila hangsúlyozta ilyenkor van az őzek párzási időszaka ami egészen augusztus közepéig tart.
Földvári Attila, szóvivő, Országos Magyar Vadászkamara: "Körülbelül július közepétől augusztus közepéig, így szoktuk mondani, plusz mínusz néhány nap, nyilván benne van a természet rendjében, de ezek a hetek azok, amikor mindenképpen fokozott figyelemmel kell az autósoknak közlekedniük."
A Híradó által megkérdezett vezetéstechnikai szakértő elmondta nem szabad figyelmen kívül hagyni a vadveszélyre figyelmeztető táblákat. Emellett az út menti területet is érdemes pásztázni ezzel is csökkenteni lehet a baleset esélyét.
Csörgő László, vezetéstechnikai szakértő: "Ami nagyon fontos, hogy ne essünk pánikba ebbe a szituációba, tehát ne rángassuk a kormányt, ezzel esetlegesen a körülöttünk a szabályosan közlekedőknek nagyobb gondot okozzunk, ugye elrántjuk a kormányt a szembelévő sávba, ott jön egy autó, tehát mindenféleképpen próbáljunk meg higgadtak maradni, ezt a higgadtságot tényleg csak úgy lehet megtartani, hogyha ismerjük a saját magunk és az autónknak a határait."
Csörgő László hozzátette, ha az ütközést nem lehet elkerülni, akkor egyetlen esély marad a becsapódási sebesség mérséklése. Ez ugyanis nagyban meghatározza a katasztrófa mértékét.